Все про зір
ru ua

Рідини для лінзРІДИНИ ДЛЯ ЛІНЗ

на що звернути увагу при виборі

Рідина для догляду за контактними лінзами – обов'язкове засіб, без якого не обійтися усім користувачам даної оптики. Це засіб щоденного використання, яке підходить для зберігання, очищення, дезінфекції та зволоження будь-яких типів лінз (крім одноденних лінз, які не вимагають очищення, так як підлягають заміні).

протягом дня, при носінні лінз на їх поверхні накопичуються різні речовини – білкові відкладення, мікрочастки пилу, фізіологічна плівка, бактерії та ін При тривалому використанні содержащаяся всередині деяких лінз рідина може випаровуватися, їх форма деформується, а лінза стає непридатною до застосування.

Використання розчинів відразу після зняття лінз – гарантія здоров'я очей і запорука збереження функцій лінз. Сьогодні лікарі-контактологи рекомендують обов'язково очищати лінзи механічно перед приміщенням їх в рідину – потерти кілька секунд поверхню подушечками пальців і тільки потім занурити в розчин. Власне всі рекомендації завжди відображені в інструкції, що додається до рідини інструкції, варто тільки уважно її прочитати.

Як вибрати рідини для лінз

У деяких людей склалося хибна думка, що засобах по догляду за контактними лінзами різних виробників містяться абсолютно однакові компоненти. Тому більшість з нас віддають перевагу дешевим продуктам, не бажаючи переплачувати.

Однак це неправильно, адже рідини для лінз потрібно вибирати, враховуючи індивідуальні особливості організму і спосіб життя. Те, що підходить більшості, ваші потреби може не задовольнити і наполовину.

Рекомендації по вибору розчину для контактних лінз цілком прості, але прислухавшись до них, ви вбережете себе від багатьох поширених помилок, зекономивши час і гроші. Ось вони.

1. Звертайте увагу на склад. Всі передові виробники контактних лінз, а також їх аксесуарів (Bausch and Lomb, Alcon, Sauflon) випускають розчини, вельми відрізняються за складом. Причому, не секрет, що саме від формули і складу рідини для лінз залежить комфортність їх носіння. Приміром, деякі дезінфікуючі розчини містять добавки, які забезпечують комфортні відчуття протягом дня, запобігаючи ефект сухих очей, що помітно скорочує використання зволожуючих крапель.

2. Визначтеся, що потрібно саме вам. Як правило, вибір походжодіт між No Rub і багатофункціональними розчинами. Багатофункціональні рідини для лінз припускають одночасну очищення і зберігання контактних лінз. Спеціальна хімічна формула No Rub розчинів повністю виключає процедуру механічного очищення лінз пальцями. Правда, більшість офтальмологів все ж рекомендують проводити ретельне очищення лінз саме руками, щоб позбутися від білкових нашарувань. Особливу увагу зверніть на етикетку, деякі розчини можуть містити борнокислый натрій, хлорид натрію і борну кислоту - подібна комбінація речовин сприяє розвитку онкологічних хвороб, що згубно впливає на внутрішньоутробний розвиток, викликає репродуктивну токсичність, а також иммунотоксичность та алергічні прояви.

3. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Тільки особистий лікар досконально знає ваші очі. Тому попросіть офтальмолога оцінити пробні зразки розчинів для лінз різних виробників. Обговоріть склад каждого відібраного кошти, поцікавтеся можливими побічними ефектами.

4. Вирішуйте, тільки спробувавши. Немає нічого краще практики. Якщо ви придбали рідина для лінз, але через деякий час стали помічати небажані симптоми, які прояви алергії, негайно припиніть користуватися засобом і зверніться до лікаря.

Як показує практика, підібрати розчин для лінз виходить далеко не відразу, але у вас обов'язково вийде. Для економії часу і коштів звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land - там дешевше.