Все про зір
ru ua

Відновлення зору за Жданову
гімнастика та відгуки

Гімнастика Жданова відгуки

Зір є найважливішим інструментом, за допомогою якого людина спілкується із зовнішнім світом. Втративши зір, пацієнт стає більш вразливим, тому так важливо зберегти цю функцію.

У медичній практиці для корекції зорових порушень використовують наступні методики:

  • медикаментозна терапія (закопування препаратів, що впливають на стан очного яблука),
  • лазерне вплив, що дозволяє коригувати зір,
  • хірургічне втручання (в деяких випадках є єдино можливим),
  • альтернативні методики включають народні засоби, які далеко не завжди визнаються лікарями.

Однією з альтернативних методик є гімнастика для очей. Існує багато різновидів цього типу лікування, але найбільш повний комплекс вправ створив В. Р. Жданов.

Трохи про творця методу

Жданов вправиВ. Р. Жданов є чинним головою «Союзу тверезості». Вся діяльність людини спрямована на допомогу людям у боротьбі зі згубними звичками. Однією з таких В. Р. Жданов вважає використання очок. Розроблений ним комплекс гімнастичних вправ об'єднав в собі найбільш ефективні прийоми. Одним з них є метод Шичка-Бейтса.

Гімнастика

Спочатку гімнастики необхідно провести розминку (пальмінг). Цей термін введений У. Бейтсом і має на увазі під собою досить просту вправу.

Оптимально виконувати його, сидячи за столом. При цьому лікті варто обперти на поверхню. Пацієнт закриває очі повіками, а зверху прикладає долоні, не чинячи тиску. Очі під час вправи перебувають у стані повного розслаблення. Це покращує кровообіг і відновлює функції зорового нерва.

Повний комплекс включає в себе велику кількість різноманітних вправ, тому тут наведемо лише спрощений варіант.

Ранкова гімнастика

В ранкові години потрібно розминати не тільки м'язи всього тіла, але й очі. Тому вкрай бажано для збереження зору виконувати наступний комплекс:

1. Під час виконання всього комплексу необхідно правильно, глибоко і рівно дихати. Це буде покращувати доставку кисню до всіх тканин, у тому числі до очному яблуку. Під час дихання можна кілька разів потягнутися або перевернутися з боку на бік.
2. Одночасно відкрити очі і рот. Рухи при цьому повинні бути максимальної амплітуди.
3. Міцно заплющити очі (наскільки можливо), після цього відкрити очі. Цю вправу потрібно повторити шість разів.
4. Поморгати легкими рухами століття 12 разів.
5. Промальовувати кілька літер або цифр носом. Повторити 3-4 рази, щоб зняти напругу в шийному відділі.
6. Пальмінг слід виконувати 2-3 рази протягом хвилини.
7. Повороти пальцями поєднати з рахунком до десяти.

 

Загальна тривалість гімнастики становить у середньому 10-15 хвилин. Виконувати її слід без напруги і не бажано похапцем.

На роботі

Під час роботи також бажано виділити хоча б 10 хвилин для виконання ряду вправ, щоб очі відпочили. Особливо це актуально для людей, які під час роботи напружують очі (робота за комп'ютером, з текстами і документами, водіння транспорту).

Щоб зняти напругу достатньо виконати пальмінг. Після проведення вправи улучшаеться реакція. Під час гімнастики не варто забувати про правильне дихання, тому потрібно виділити час, щоб спокійно провести заняття. В іншому випадку позитивного результату очікувати не доводиться.

Ще одним простим вправою для усунення напруги є малювання носом у повітрі фігур, букв або цифр. При цьому усувається напруга не тільки у очах, але і в м'язах шиї, зникає головний біль і поліпшується кровообіг.

При виконанні гімнастики слід звертати увагу на рівень зору, розумову і фізичну активність, а також інші індивідуальні особливості. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!