Все про зір
ru ua

ВІЗОМЕТРІЯ

Візометрія 1Візометрія – метод визначення гостроти зору. При цьому, як правило, використовуються спеціальні таблиці (надруковані на папері, пред'являються на екрані монітора або за допомогою спеціального проектора). Досліджуваного людині можуть пред'являтися для впізнавання літери, цифри, кільця з розривами або малюнки (для дітей). Ці зображення називаються оптотипів.

Для проведення візометрії в Російській Федерації використовують, як правило, таблиці Сивцева-Головіна. Таблиця містить 12 рядів букв: найбільш великі розташовані вгорі. Найбільш дрібні – внизу. У нормі людина повинна бачити з 5 метрів 10 рядок, що відповідає зору на умовну одиницю (1.0) або 100%. Якщо ж людина бачить дев'ятий рядок, то гострота зору дорівнює 90% або 0.9 і т. д. Якщо при візометрії видно тільки верхні строчки, то кажуть про 10% зору (0.1).

 

 

 

Таблиця Сивцева-Головіна для проведення візометрії:

Візометрія (Таблиця Сивцева-Головіна)

Якщо ж досліджуваний не бачить і верхніх рядків, то можливі декілька варіантів: або людина підходить до таблиці, роблячи кроки по 1 м, до того моменту, поки він не розрізнить знаки, або лікар підходить до нього, показуючи різну кількість пальців на тлі білого халата. Далі можливі варіанти з рахунком пальців у обличчя, рухом рук у особи або визначенням напряму світла.

 

Візометрія (таблиця на спині)

Дослідження проводять поперемінно з правим і лівим оком (саме в такому порядку).

Візометрія так само може встановити зір людини у 150% або 200% - таке можливо в тому випадку, якщо людина читає 11-му чи 12-ий рядок.

Після процедури офтальмолог робить таку запис

Vis OD= 0.4

Vis OS = 1.0

Це відповідає тому, що гострота зору правого ока без корекції становить 40%, а лівого 100%.

Спочатку проводять дослідження без корекції (не підставляють скла), далі - з корекцією , використовуючи спеціальну оправу і набір лінз. Після чого запис може виглядати приблизно так:

vis OD = 0.4 sph -0.5 = 1.0

vis OS = 1.0 б/к

Це означає, що людина бачить првым оком 100% при подставлении лінзи -0.5 диопртрий, що відповідає короткозорість слабкого ступеня.

Візометрія є одним з перших етапів офтальмолологического огляду, однак перед цим можливе проведення рефрактометрії, після цієї процедури лікаря зрозуміло, які лінзи підставляти в оправу, для перевірки зору з корекцією. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!