Все про зір
ru ua

ПОВІКИ ОЧЕЙ

Повіки очей (верхнє і нижнє) захищають передню поверхню очного яблука від несприятливого впливу навколишнього середовища і сприяють рівномірному зволоженню рогівки і кон'юнктиви. В століттях розрізняють два шари: поверхневий (передній) - шкірно-м'язовий, складається з шкіри і підшкірної м'язи, і глибокий (задній) - конъюнктивально-хрящової, що складається з хряща та кон'юнктиви, що покриває хрящ ззаду. Межа між цими двома шарами видно на вільному краї століття у вигляді сіруватою лінії, розташованої попереду численних отворів мейбомієвих залоз (залози хряща століття).

Передній шар верхнього і нижнього століття містить вії, поблизу коріння яких закладені сальні залози.

На краю верхнього і нижнього століття у внутрішнього кута очної щілини знаходяться слізні точки, які є початком слізних канальців.

Повіки очей

 

 

 

 

Шкіра повік тонка, підшкірна клітковина рихла, внаслідок чого шкіра повік легко зміщується, що широко використовують при пластичних операціях на століттях. Рихлістю підшкірної клітковини пояснюється легке виникнення набряку повік при місцевих запальних процесах (наприклад, ячмінь), при розладах місцевого (особливо венозного) кровообігу, ангионевротическом набряку Квінке, тромбоз печеристого синуса, а також при деяких загальних захворюваннях (хвороби нирок, серця та ін).

 

Під шкірою століття закладена частина кругового м'яза ока, яка, скорочуючись, стуляє повіки. У складі кругового м'яза є невелика, але функціонально важлива частина - слізна. При періодичних скорочення і розслабленню в акті миготіння вона забезпечує поперемінне звуження і розширення слізного мішка. Круговий м'яз ока іннервується лицьовим нервом. Отримати квалифицировамісячний рада з цього питання Ви зможете отримати в нашому інтернет-магазині Optic Land!

До м'язів повік відноситься також м'яз, що піднімає верхню повіку (леватор), яка, починаючись у глибині очниці поблизу зорового каналу, йде під верхньою стінкою очниці і закінчується в товщі верхнього століття трьома порціями: дві з них (передня, або поверхнева, і задня, або глибока) є сухожильними, а середня - м'язової. Остання представлена тонким шаром гладких м'язових волокон (м'яз Мюллера), вона вплітається у верхній край хряща і іннервується від шийної частини симпатичного стовбура, вся інша м'язова частина леватора - поперечнополосатая - іннервується окоруховим нервом. Таке троякое закінчення м'яза, що піднімає верхню повіку, забезпечує можливість спільного руху верхньої повіки в цілому - хряща (середня порція мишці), шкіри (передня частка) і кон'юнктиви (задня порція мишці).

Повіки очей: м'язи

1)М'яз, що піднімає верхню повіку

2)Кон'юнктива верхнього склепіння

3)Кон'юнктива ока

4)Кон'юнктива століття