Все про зір
ru ua

ТОНОМЕТРІЯ

Тонометрія очі – вимірювання внутрішньоочного тиску (ВГД). Це тиск створюється знаходиться в очному яблуці внутрішньоочної рідиною. Оцінка «пружності, наповненості» очі і проводиться в процесі тонометрії. Принцип вимірювання грунтується на ступені деформації очного яблука при зовнішньому впливі на рогівку ока, в залежності від тиску внутрішньоочної рідини. Це основний спосіб діагностики серйозного захворювання очей – глаукоми, ведучого до сліпоти. Тому вимірювання внутрішньоочного тиску є обов'язковою щорічною процедурою після 40 років.

Дане дослідження повсюдно застосовується в офтальмології і може виконуватися різними методами, Показники нормального внутрішньоочного тиску залежать від способу, з допомогою якого проводиться дослідження: на даний момент, в поліклініках лікарі-офтальмологи користуються трьома основними методами тонометрії очі: безконтактної, по Маклакову і пальцевим методом.

 

 

Пальцева тонометрія

Пальцева тонометрія

Орієнтовний метод тонометрії очей, при якому лікар-офтальмолог, використовуючи власні подушечки пальців, через повіку визначає рівень напруженості очного яблука (пальпаторно). Даний метод в післяопераційному періоді, оскільки неможливо піддавати інструментального вимірювання.

Тонометрія по Маклакову

Тонометрія очі по МаклаковуСуть тонометрії очі по Маклакову полягає в тому, що на око пацієнта, в який попередньо закапывают анестетик, ставлять спеціальний грузик, змочену фарбою. Потім на папері роблять відбиток, за яким, за допомогою спеціальної лінійки, вимірюють, яку кількість фарби було видалено з його поверхні при зіткненні. Принцип тонометрії очі по Маклакову заснований на тому, що чим м'якше очей (нижче внутрішньоочний тиск), тим більше площа зіткнення між рогівкою і циліндром, і тим більше фарби залишається на оці. І навпаки. Це більш точний метод, ніж пальцева або пневмотонометрія (див. нижче), однак він не завжди може бути використаний (при запальних захворюваннях очей, в післяопераційному періоді).

 

Безконтактна тонометрія очі (пневмотонометрія)

Тонометрія очі безконтактнаАпаратний (комп'ютерний) метод вимірювання внутрішньоочного тиску. Принцип безконтактної тонометрії очі заснований на швидкості і ступеня зміни форми рогівки, у відповідь на тиск, що створюється потоком повітря. При цьому контакту з оком немає, тому при даному способі вимірювання внутрішньоочного тиску відсутні інфекційні ускладнення й яка-небудь болючість. Сама процедура безконтактної тонометрії очі проводиться за кілька секунд в автоматичному режимі: пацієнт фіксує голову в спеціальному апараті, потім дивиться на гарячу точку, широко розкривши очі і фіксуючи погляд. З апарату подається переривчастий потік повітря (пацієнт сприймає це як удари), під дією якого змінюється форма рогівки (створюється тиск на око, але без контакту). Щодо зміни рогівки комп'ютер видає лікаря цифри тиску.

Даний спосіб вимірювання внутрішньоочного тиску застосовується для масових обстежень (диспансеризації) і у випадках, коли проведення контактної тонометрії очі неможливо в силу ряду причин. Він не має ускладнень, добре переноситься пацієнтами, але не так точною, як тонометрія по Маклакову.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!