Все про зір
ru ua

ТЕСТ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИЗНАЧЕННЯ ПРИХОВАНОЇ КОСООКОСТІ

Приховане косоокість (форию) можна виявити навіть без спеціального обстеження. Для цього достатньо самостійно провести ряд тестів.

Для цього необхідно прийняти правильне положення: сидячи в кріслі. Голова при цьому повинна щільно примикати до спинки і в процесі обстеження не змінювати положення. Обличчя необхідно направити до вікна. Оптимально підходить для тіста офісне крісло, яке має відповідну конструкцію.

Визначення фории для дали

Тест на приховане косоокістьНеобхідно подивитися у вікно і зосередиться на невеликому контрастному нерухомому об'єкті. Для цього підійде птах, що сидить на антені. Вона буде добре виділятися на тлі світлого неба. Зафіксувавши погляд, необхідно поперемінно прикривати долонею то ліве, то праве око. Долоня при цьому повинна перебуває на деякій відстані, не можна притискати її до обличчя. Тривалість тесту становить 1-3 хвилини, а частота зміни очі – 1-2 секунди. Одночасно двома очима дивитися на предмет не можна. У пацієнтів з нормальним зором зображення виглядає як картинка через прозору долоню, яка розташована поблизу непрозорою. У тому випадку, якщо об'єкт ( у даному випадку птах) не переміщується з боку в бік і не скаче вгору-вниз, то приховане косоокість відсутня.

У тому випадку, якщо спостерігається переміщення об'єкта в бік, то діагностується приховане горизонтальне косоокість.

Якщо при зміні долоні об'єкт зміщується в бік очі, який відкривають і при цьому необхоидмо повернути голову в цю ж сторону, то йдеться про прихований сходящемся косоокості (инфория, эзофория). Якщо ж, навпаки, об'єкт при відкриванні очі зміщується в протилежну сторону, то ставлять діагноз прихованого розходиться косоокості (экзофории).

При зміщенні об'єкта вгору або вниз діагностують вертикальне приховане косоокість. Цей стан зустрічається досить рідко і поділяється на чотири типи:

  1. Якщо є симетричне зміщення об'єкта вниз при відкриванні та закриванні обох очей, то патологія має назву гиперсупрафории (приховане відхилення обох очей вгору).
  2. Якщо при відкриванні різних очей об'єкт зміщується спочатку вгору, а потім вниз, то патологія називається гиперинфрафорией.
  3. При одночасному зміщення об'єкта вниз, яке симетрично для обох сторін, захворювання носить назву гипоинфрафории.
  4. Якщо ж є приховане відхилення правого ока вниз, а лівого вгору, то патологія називається гипосупрафорией.
 

Визначення косоокості при зорі поблизу

Для об'єктів, розположенных поблизу, проводять аналогічне дослідження, яке дозволяє виявити форию. Для цього фіксують погляд на близькій об'єкті, наприклад, на пальці або олівці. Найчастіше об'єкт розміщують на відстані 35-45 див. Розшифровка відхилень при косоокості не відрізняється від тесту для далеких предметів. Дуже важливо під час цього тесту дотримуватися фіксації на близькому об'єкті. У ряді випадків пацієнт може непомітно перевести погляд на предмет, розташований далеко.

Визначення величини фории

Визначити величину фории поодинці не завжди вдається, тому краще вдатися до допомоги одного. Необхідно встановити крісло на відстані від вікна, яке було б кратно одному метру. Це може бути будь-яку відстань. Але чим далі від вікна крісло, тим точніше проведене дослідження. Після цього необхідно виконати всі пункти, необхідні при визначенні фории. Під час дослідження необхідно нанести на склі точки, в яких відображається об'єкт при відкритті правого і лівого очі. Зазвичай для цієї маніпуляції і потрібно помічник. Йому вказати конкретну точку можна за допомогою лазерної указки.

Після цього тесту, слід виміряти відстань між цими точками, а потім, використавши отриманий показник, розрахувати величину фории за формулою:

  • R=I/L, де r - величина фории, I – відстань між точками на склі в сантиметрах, L – відстань від крісла до скла в метрах.

Для наочності розглянемо приклад: дослідження проводили з крісла, розташованого на відстані трьох метрів від вікна. Відстань між точками на склі склало 30 див. Отже, величина фории у цьому прикладі складе 10 призмових діоптрій. Якщо перерахувати на градуси (призмова діоптрія становить 0,5 градуса), то вийде те приховане косоокість становить 5 градусів.

Особливі вказівки

Увага! Дана перевірка є приблизними тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас будь-якого захворювання. Точний діагноз зтавится тільки лікарем-офтальмологом при оцінці зору у стандартизованих умовах.Тому рекомендуємо звертатися в спеціалізовані очні клініки. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи. Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!