Все про зір
ru ua

Тест на кольоросприйняття

Тест на кольоросприйняття проводиться шляхом показу досліджуваному картинок, що складаються з кіл різного кольору, формують цифри або певні фігури. Якщо є проблеми з цветовосприятием (цветослабость або сліпота на певні кольори), то людина не бачить фігури, бачить не всі або сприймає зовсім інші знаки.

Умови проведення тесту на кольоросприйняття: дослідження повинне проводитися при нормальному самопочутті тестованого, в освітленій кімнаті, на зручному для людини відстані. Час для розпізнавання не повинно перевищувати 10 секунд. Під таблицями наведено дані, які бачить людина з нормальним цветовосприятием і з порушеним.

Тест на кольоросприйняття 1

Абсолютно всі люди розрізняють цифри 9 та 6. Це контрольна таблиця (застосовується для виявлення симулянтів).

 

Тест на кольоросприйняття 2

 

 

 

Люди з нормальним цветовосприятием (трихроматы) бачать на картинці цифру 13, люди не различающие червоний колір (протанопы) або зелений колір (дейтеранопы) бачать тут цифру 6.

Тест на кольоросприйняття 3

Люди з нормальним зором і з нарушением сприйняття червоного кольору розрізняють дві цифри - 9 і 6 (96), люди з порушенням сприйняття зеленого кольору бачать тільки цифру 6.

Тест на кольоросприйняття 4

У нормі на зображенні помітні цифри 1, 3 і 6 (або 136). При порушенні цветовосприятиня помітні тільки дві цифри (наприклад 69, 68 або 66).

Тест на кольоросприйняття 5

 

 

 

Люди з нормальним цветовосприятием розрізняють дві фігури - коло і трикутник. При порушеному сприйняття червоного кольору помітний тільки трехугольник, при порушеному сприйнятті зеленого кольору - тільки коло (але можуть розрізняти і обидві фігури).

Тест на кольоросприйняття 6


При нормальному зорі помітні коло і трикутник. При порушенні сприйняття червоного кольору - тільки коло, при порушенні сприйняття зеленого кольору - тільки трикутник.

 

Тест на кольоросприйняття 7

В нормі (трихромазия) помітні дві цифри (3 і 0) вгорі таблиці. При порушенні сприйняття червоного кольору (протоанопия) людина розрізняє цифри у верхній частині таблиці - 1 і 0, а в нижній 1 ( у нормі не видно). При порушенні сприйняття зеленого кольору (дейтеранопія) - вгорі помітні цифра 1, у нижній - цифра 6.

Особливі вказівки:

Увага! Даний тест на цветовосприятие є приблизними і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас порушення колірного зору. Точний діагноз ставиться тільки лікарем-офтальмологом при використанні розширених таблиць. Тому рекомендуємо звертатися в спеціалізовані очні клініки. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!