Все про зір
ru ua

ТАБЛИЦЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗОРУ У ОКУЛІСТА
(Сівцева)

Таблиця для перевірки гостроти зору у офтальмолога (окуліста) відноситься до стандартного набору діагностики зору. В ній використовуються 7 букв: "Ш", "Б", "М", "Н", "К", "И", "І" в різних поєднаннях (інших букв не зустрічається!). Дані знаки, звані "оптотипів", у кожному рядку дорівнюють по своїй ширині і висоті, зменшуючись в розмірах зверху вниз. Нижче наведена таблиця Головіна-Сивцева, найбільш широко використовувана в СРСР і нинішньої Російської Федерації, незважаючи на те, що все частіше в клініках користуються проекторами знаків зарубіжних виробників (можуть показуватися латинські літери, кільця з розривами тощо).

 

 

 

 

Таблиця для перевірки зору у окуліста (Сівцева)

 

Що означають колонки

З боків від букв можна помітити дві колонки, призначені для людини, що проводить дослідження (окуліста або оптометриста):

D=50-2.5 Ця буква похідна від "Дистанції", тобто відстань, з якого людина з 100% зором бачить цю строчку (в метрах). Таким чином, саму верхню рядок "ШБ" - з 50 м, десяту сходинку - з 5 м (стандартне відстань при дослідженні зору у окуліста).

V=0.1-2.0 В даному випадку показник означає "Візус" або гостроту зору. Тобто якщо з 5 м (стандартного відстані) людина бачить лише другий рядок "МНК", то у нього V=0.2 (або 20% від норми) і т. д.

Як перевіряють гостроту зору у окуліста

 

  • Дослідження, зване Візометрія, проводять в стандартних умовах:
  • відстань від досліджуваного до таблиці Сивцева - 5 м
  • рівень освітленості в кабинете 700 люкс
  • спершу визначають гостроту зору правого, потім лівого ока
  • при цьому, другий очей закривають спеціальною заслінкою, не допускаючи того, щоб людина щурился
  • з першої по третю сходинку помилки робити не можна, з четвертої по шосту - допускається 1 помилка, з сьомої по десяту - 2 (одинадцята і дванадцята рядок призначена для виявлення людей з 150% та 200% зором, або використовується при недостатній довжині кабінету).

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!