Все про зір
ru ua

РЕФРАКТОМЕТРІЯ

Рефрактометр очної ручнийРефрактометрія очі – дослідження оптичних властивостей людського ока, з допомогою спеціальних приладів – рефрактометрів. Дане дослідження відрізняється від офтальмометрии, при якій визначається тільки заломлююча сила рогівки. Метою дослідження є виявлення таких захворювань очей, як міопія, гіперметропія або астигматизм.

Рефрактометрія в даний час проводиться на автоматичних (комп'ютерних) апаратах - рефрактометрах. Є і «ручні» прилади, які ще зустрічаються в ряді медичних установ, наприклад, рефрактометр суміщення Хартингера (на малюнку праворуч). Однак прогрес не стоїть на місці, і практичного інтересу дані апарати не представляють. Тому далі мова піде проб дослідженнях з використанням найбільш поширених, автоматичних рефрактометрах.

 

Як проводиться рефрактометрія

Рефрактометрія очі в офтальмологіїПацієнт ставить голову на спеціальну підставку приладу і дивиться на картинку (будиночок, кораблик і т. п.), яка стає розпливчастою, то більш чіткою. Весь процес повторюється кілька разів (зазвичай три) для кожного ока, у результаті чого визначається середнє значення. У підсумку, лікар-офтальмолог отримує роздруківку отриманих даних, які він використовує для перевірки гостроти зору (візометрії) з корекцією.

Пацієнтам можна рекомендувати брати собі копію результатів рефрактометрії ока і зберігати їх. Це дозволяє визначати зміни рефракції (наприклад, прогресування короткозорості) з плином часоммени.

Показання рефрактометра

Отже, Ви отримали заповітний папірець від лікаря-офтальмолога, але що ж все це означає? Давайте розберемося.

Показання рефрактометра

SPH- це сферичний компонет рефракції, він може бути як зі знаком "" (далекозорість), так і "-" (короткозорість). Тобто, в даному конкретному випадку, на правому оці є далекозорість 1.0 діоптрії, а на лівому короткозорість -0.5 діоптрії (таке може бути і называтется анізометропія).

CYL і AXIS - дані показники ставляться до такого поняття, як "Астигматизм", перший показник (cyl) або "циліндри" - показує яка лінза Вам потрібно для корекції зору, а другий (axis) - під яким углом її потрібно виставляти.

PD - міжзінична відстань.

Це стандартні показання рефрактометра, не залежно від фірми-виробника. Тому рекомендується ці дані зберігати. Крім того, т. к. друк проводиться на термопапері, то знаки з часом вицвітають, тому зробіть копію на звичайному папері.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!