Все про зір
ru ua

розчини для лінз відгукиРозчини для лінз

Особливості, види, відгуки

Розчин для лінз – це спеціальний засіб для дезінфекції, очищення і зберігання контактних лінз. Правильний вибір контактних лінз – один з факторів, що гарантує ваше задоволення від їх носіння. Разом з тим і здійснення догляду за контактними лінзами також є важливим чинником. Тому система по догляду за лінзами (розчин), а також інструкції щодо її використання – питання, щодо важливості практично рівнозначний вибору самих контактних лінз.

Часті помилки при використанні розчинів

Погодьтеся, далеко не всім по душі возитися з контейнерами і розчинами, відраховувати час дезінфекції та ін. Саме тому компанії-виробники наповнили ринок сучасними багатофункціональними одноразовими ємностями з розчинами, що мають безліч різних функцій і максимально спрощують догляд за контактними лінзами.

Всі ми давно звикли, що сучасні розчини для лінз, які легко придбати в аптеці, рідко викликають алергічні реакції або почервоніння очей. Але, незважаючи на прогрес у виробництві засобів по догляду за контактними лінзами, такі проблеми як і раніше зустрічаються не так вже і рідко. Уникнути їх допоможе грамотний підхід до вибору типу дезінфікуючого засобу.

Не секрет, що пацієнти не завжди досконало виконують приписи офтальмолога по догляду за засобами корекції. Більше того, навіть ті, хто спочатку робив все по інструкції, бачачи, що проблем не виникає, з часом починають пропускати деякі етапи догляду. Або, виходячи з міркувань економії, змінюють розчин на більш дешевий або простий у застосуванні. При це такі слова у складі розчину, як «ЕДТА», «ПАР», «бигуанид», «фосфатний буфер» та ін. для багатьох - темний ліс. Основна маса швидше звертає увагу на помітну рекламу на упаковці: «NoRinse», «NoRub», «Тривалий комфорт» або «Безпечне носіння лінз».

Чим відрізняються розчини для контактних лінз

Сьогодні існує кілька типів розчинів по догляду за контактними лінзами. Як правило, всі вони є багатофункціональними, тобто поєднують в одній процедурі очищення, промивання та дезінфекцію лінз.

Хоча здебільшого багатофункціональні розчини підходить для всіх видів м'яких лінз, існує цілий ряд винятків, які залежать від інгредієнтів у складі, а точніше, від їх сумісності з матеріалом, з якого лінзи виготовлені. Тому при виборі засобів для догляду рекомендується прислухатися до порад офтальмолога і купувати тільки те, що рекомендовано лікарем.

Немаловажна причина дискомфорту під час іспользования контактних лінз - застосування дешевих засобів по догляду, наприклад, звичайного фізіологічного розчину або низькоякісних багатофункціональних засобів. Іноді цьому сприяють і самі лікарі-офтальмологи. Наприклад, навчаючи пацієнта, як очищати, дезінфікувати і зберігати контактні лінзи, вони вручають розчин, забуваючи пояснити нюанси застосування різного виду коштів. У результаті пацієнт робить помилковий висновок, що лінзи можна обробляти будь-якими розчинами, а не тільки тим, що він отримав у лікаря. Бажаючи заощадити, людина йде в аптеку, де і купує той розчин, що коштує дешевше. Добре, якщо куплений розчин випадково підходить, але найчастіше через якийсь час користувач починає відчувати явний дискомфорт, з усіма наслідками, що приводить іноді до повної відмови від носіння контактних лінз.

Крім того, фінансові міркування змушують деяких пацієнтів економити на застосуванні розчинів іншим методом. Наприклад, не доливати належну порцію свіжого раствора в контейнер, використовувати мала його кількість для механічного очищення і обполіскувати лінзи пальцями, тобто робити все, щоб якомога довше «розтягнути» куплений розчин. Цей шлях загрожує небезпеками іншого роду: очні інфекції, ось чим зазвичай закінчують пацієнти, які вирішили заощадити подібним способом.

Таким чином, неймовірно важливо розуміти, що необхідно користуватися лише тим розчином, який рекомендований лікарем, як і точно дотримуватися інструкції по його застосуванню від компанії-виробника.

Правила використання розчинів

карнавальні лінзи відгукиДогляд за лінзами не завдасть вам зайвого клопоту, якщо скористатися простими правилами:

• щоб уникнути інфікування стерильного розчину не торкайтеся до шийки відкритої пляшки пальцами і не притулятися її до інших поверхнях.

• Після використання завжди закривайте флакон відразу.

• Обов'язково інформуйте офтальмолога про бажання замінити нинішній розчин продуктом іншої марки.

• Завжди перевіряйте термін придатності вашого розчину і не використовуйте товар з вичерпаним терміном придатності, навіть якщо це запечатаний флакон.

• Обробляти лінзи краще всього відразу після зняття, вимивши перед цим руки і витерши їх насухо рушником, яке не залишає волокон. Контейнери для лінз обробляють цим же розчином, раз на місяць обов'язково замінюючи на новий.

• Використовувати для обробки контактних лінз водопровідну воду, або воду з інших відкритих джерел категорично забороняється, так як це багаторазово збільшує ризик виникнення амебного бактеріального кератиту.

Де пройти обстеження і підібрати розчин для контактних лінз

Сьогодні існує безліч державних і приватних медичних центрів, що надають вуслуги всебічного обстеження очей і підбору найбільш відповідного розчину для контактних лінз. Враховуючи все викладене вище, настійно рекомендуємо довіряти процедуру підбору розчинів для лінз тільки професіоналам.Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!