Все про зір
ru ua

підбір контактних лінзПІДБІР КОНТАКТНИХ ЛІНЗ

Всім бажаючим перейти на контактну корекцію зору варто пам'ятати: підбір індивідуальних контактних лінз може здійснювати тільки офтальмолог в спеціалізованому кабінеті контактної корекції. Будь-яка самодіяльність може мати згубні наслідки у вигляді виникнення різних ускладнень, таких як запальні захворювання, синдром сухого ока, гіпоксичні зміни з боку рогівки. Навіть серед досвідчених користувачів лінз широко поширеною помилкою є думка, що перехід на нову модель потребує лише перевірки зір і з'ясування таких параметрів, як оптична сила, діаметр і радіус лінзи.

Чому підбір контактних лінз необхідно довірити лікарю

Давайте подивимося, які саме властивості контактних лінз не дозволяють підбирати їх самостійно.
Існує таке поняття, як індивідуальна форма очей, яка визначається не тільки діаметром і радіусом лінзи, але і безліччю інших параметрів, не вказують на упаковках. Наприклад, пружність матеріалу і інші його властивості, а також спосіб обробки краю лінзи при виготовленні. Різні фірми використовують різні технологічні прийоми при виробництві лінз з полімерів, які у свою чергу володіють абсолютно різними властивостями. Отже, і остаточна форма лінз з однаковими параметрами радіусу і діаметру може сильно різнитися. Крім того, іноді може спостерігатися індивідуальна реакція організму на матеріал виготовлення лінзи. Тому необхідно пам'ятати, що, навіть вирішивши замінити один тип лінз на інший, варто пройти ретельний огляд у офтальмолога, а вже потім замовити лінзи в інтернет-магазині Optic Land

Тільки перевірка зору не може врахувати всіх можливих проблем, пов'язаних з носінням контактних лінз. Необхідний саме їх підбір, який входить вибір моделі, оптичної сили контактної лінзи, оцінка її посадки на око і, звичайно, якість зору нової контактної лінзи.

Як здійснюється підбір лінз для контактної корекції

Процедура підбору контактної корекції починається з довірчої бесіди лікаря з пацієнтом, в якій з'ясовується, для яких цілей планується використання контактних лінз, рівень мотивації пацієнта, виявляються можливі протипоказання, супутні захворювання, шкідливі звички та особливості роботи, так як все це може надалі позначитися на ступені комфорту при носінні контактних лінз.

Тільки після цього лікар починає комплексне офтальмологічне обстеження органу зору, яке включає в себе:

• авторефрактометрию,

• визначення рівня гостроти зору,

• біомікроскопію – оцінку стану переднього отрезка очі,

• кератометрию,

• огляд очного дна, який допоможе виключити органічні патології, мають можливість впливати на якість зору.

контактні лінзи підібратиЗдійснюючи підбір лінзи, лікар бере до уваги не тільки його властивості, але і характерні ознаки будови очей пацієнта: щільність століття, їх розріз, особливості судинного русла, склад і кількість сльози.

Закінчивши з вибором моделі і визначивши необхідну оптичну силу контактної лінзи, лікар повинен оцінити посадку її на рогівку, з використанням спеціальних тестів, а після перевірити залишкову рефракції та гостроти зору у пацієнта в нових контактних лінзах.

Разом з тим, не менш важливий етап підбору контактної корекції - навчання пацієнта правильно одягати і знімати лінзи самостійно. Крім того, лікарем даються рекомендації використання розчинів по догляду за лінзами, як правило, в письмовій формі. У висновку обов'язково повинна бути призначена дата наступного візиту, для оцінки місцевої реакцію очей на нові контактні лінзи і переносимість контактної корекції взагалі.

Тільки правильний підбір лінз і дотримання всіх правил застосування контактної корекції допоможе вам уникнути можливих ускладнень, отримавши безліч функціональних і косметичних переваг.

Де пройти обстеження для підбору контактних лінз?

Існує величезна кількість медичних центрів і приватних кабінетів, в яких Ви можете пройти процедуру обстеження очей для підбору контактних лінз. Вибір залишається за пацієнтом. Первинний прийом офтальмолога, що включає комплексне обстеження органу зору відповідно до медичних стандартів, обійдеться в 100 -150 грн.