Все про зір
ru ua

ПериметріяПериметрія — метод дослідження поля зору на сферичній поверхні в цілях визначення його меж та виявлення в ньому дефектів (худобою). Дослідження проводять за допомогою спеціальних при-борів — периметрів, мають вигляд дуги або півсфери. Широко поширений периметр типу Ферстера. Це дуга 180°, покрита зсередини чорною матовою фарбою і має на зовнішній поверхні поділу на градуси — від 0 в центрі до 90 на периферії. Диск з поділками позаду дуги дозволяє ставити її в положення будь-якого з меридіанів поля зору. Освітленість 75 лк. Застосовують білі об'єкти у вигляді гуртків з паперу, наклеєних на кінці чорних матових паличок. Білими об'єктами діаметром 3 мм користуються для визначення зовнішніх меж поля зору, діаметром 1 мм — для виявлення зміни внутрі цих кордонів, для кольорової периметрії користуються кольоровими (червоний, зелений і синій) об'єктами діаметром 5 мм, закріплені на кінцях паличок сірого кольору (коефіцієнт відбиття 0,2). Освітленість дуги не менше 160 лк.

 

Статична периметрія

Обстежуваний кладе голову на підборідник і фіксує одним оком (інший прикрите заслінкою) білу крапку в центрі дуги. Об'єкт ведуть по дузі від периферії до центра зі швидкістю приблизно 2 см/с. Досліджуваний повідомляє про появу об'єкта, а дослідник зауважує, яким поділу дуги відповідає в цей час положення об'єкта. Це і буде зовнішня межа поля зору для даного меридіана.

Визначення меж поля зору проводять по 8 (через кожні 45°) або краще по 12 (30°) меридіанах. Аналогічним чином проводять і колірну периметрию. Для виявлення худобою користуються об'єктом діаметром 1 мм і повільно переміщують його по дузі в різних меридіанах, особливо ретельно в центральних і парацентральных ділянках поля зрения, де найчастіше спостерігаються скотоми. Результати дослідження переносять на спеціальну схему полів зору.

 

Комп'ютерна периметрія

Комп'ютерна периметріяДослідження виконується на автоматизованому периметрі з комп'ютерними програмами, де є скринінгові та порогові стратегії. В залежності від передбачуваної патології проводиться дослідження в певних ділянках поля зору з повторним контролем, зберігаються результати в пам'яті приладу і за спеціальною програмою можна проводити статистичний аналіз. Комп'ютерна периметрія дає більш точні результати. Крім того, можливо використовувати різні налаштування апаратури, для дослідження різних побластей зору.

Нормальні результати периметрії

Нормальні межі поля зору на білий колір в середньому складають: догори 55°, догори назовні 65°, назовні 90°, донизу назовні 90°, донизу 70°, донизу досередини 45°, досередини 55°, догори досередини 50°. Середні межі полів зору на кольори наступні: назовні — на синій 70°, на червоний 50°, на зелений 30°, досередини — 50°, 40° і 30°, догори — 50°, 40° і 30°, донизу — 50°, 40° і 30° відповідно.

 

Периметрія нормаУважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!