Все про зір
ru ua

ОФТАЛЬМОСКОПІЯ
огляд очного дна

офтальмоскопіяОфтальмоскопія – метод дослідження очного дна (сітківки та її судин, зорового нерва, судинної оболонки), в основі якого лежить відбиття променів світла від очного дна. Говорячи простою мовою, це огляд очі зсередини. Дослідження проводять за допомогою спеціального приладу – офтальмоскоп. Лікар направляє промінь світла (вихідний безпосередньо з лампи приладу або відбите від іншого джерела) в око пацієнта (через зіницю на сітківку) і в певних положеннях розглядає різні відділи очного дна: диск зорового нерва, макулу, судини сітківки, периферію. Так само можна побачити помутніння склоподібного тіла і кришталика.

Офтальмоскопія може проводитися як з вузькою зіницею, так і з широкийїм (на мидриазе, після закапування спеціальних крапель: мидриацила, ирифрина тощо). До цього методу вдаються, коли не видно периферичні відділи сітківки або потрібен детальний огляд очного дна (короткозорість високого ступеня, підозри на розриви, дистрофію або відшарування сітківки). Але навіть при використанні розширюють зіницю крапель, не завжди лікар може побачити всі відділи сітківки. Тоді використовують додаткові пристосування – лінзи Гольдмана, яка дозволяє побачити офтальмолога всі відділи сітківки. Приблизно таку картину бачить лікар, коли "заглядає" пацієнтові в очі:

 

Офтальмоскопія - очне дно

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!