Все про зір
ru ua

ОФТАЛЬМОХРОМОСКОПІЯ

Офтальмохромоскопия

Офтальмохромоскопія є об'єктивним методом офтальмологічного обстеження пацієнта, при якому вивчається його судинна оболонка, диск зорового нерва і сітківки. Для проведення досліджень застосовують відбитий кольоровий світ. Іншою назвою офтальмохромоскопії є спектральна офтальмоскопія, що пов'язано з застосуванням кольорових променів для проведення обстеження. Щоб отримати світло певного кольору, використовують світлові фільтри (червоний. Фіолетовий, жовто-зелений, бескрасный).

Вперше цю методику для офтальмологічного огляду пацієнтів запропонував використовувати професор Водовозов ще в шістдесятих одах минулого століття. Перевагою цієї методики перед іншими є висока діагностична значущість та інформативність. При даному обстеженні з'являється можливість виявити найдрібніші зміни в складі різних середовищ очного яблука, які при звичайному освітленні не помітні.

Також при зміні фільтрів офтальмолог може виявити деякі деталі, зокрема, атрофію зорового нерва, яка особливо чітко проявляється при застосуванні зеленого фільтра. Червоний фільтр в свою чергу допомагає ідентифікувати застійні явища в сосці зорового нерва.

Ряд учених пропонує використовувати цю методику при оцінці внутрішньочерепного тиску, а також для діагностики ряду захворювань центральної нервової системи.

В даний час в клінічній практиці застосовують не тільки пряму офтальмохромоскопию, але і зворотну. В останньому випадку використовують увігнуте очне дзеркало і лупу, що дозволяє отримати дзеркальне зображення очного дна.

Для того, щоб детально розглянути очне дно (з 15-кратним збільшенням) можна використовувати ручний електричний офтальмоскоп ілі великий безрефлексный офтальмоскоп.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!