Все про зір
ru ua

Нічні лінзиНІЧНІ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

переваги, види, відгуки

Ортокератологія - один із способів безоперационной корекції зору, яка досягається за допомогою жорстких газопроникних контактних лінз, що одягаються тільки на ніч. Цей спосіб дозволяє обходитися протягом дня без корекційної оптики (окулярів або контактних лінз), при цьому маючи достатню гостроту зору. Ефект нічних лінз звернемо, що викликає необхідність надягати ортокератологические лінзи кожну ніч або через ніч (даний параметр є індивідуальним).

Перші ортокератологические (ОК) лінзи, а разом з ними і сам термін, з'явилися на початку 60-х. Правда, у той час носити лінзи доводилося досить длительный період, а результати ОК-терапії передбачити було досить важко, тому даний метод широкого розповсюдження не отримав. На початку 90-х, з появою сучасного діагностичного обладнання і можливості виготовлення контактних лінз складної геометрії, ортокератологія отримала новий поштовх до розвитку.

На початку 2000-х вперше заговорили про нічний ОК-терапії: надягаючи лінзи на ніч, пацієнт знімає їх вранці, і наступні добу прекрасно бачить без якої б то ні було корекційної оптики.

Діапазон корекції

Згідно з даними численних досліджень повідомляється про можливість 100-відсоткової корекції короткозорості нічними ОК-лінзами в діапазоні від -1,5 до -4 діоптрій (D). Однак існують повідомлення про можливої корекції короткозорості і -5 D. Більш того, у деяких пацієнтів вдалося виправити короткозорість -6 D.

Найбільший ефект корекції (до 75%) зору, як правило, досягається вже в перше застосування таких лінз. Повна корекція та стабілізація результатів настає до 7-10 дня використання нічних лінз. Вдень, коли лінзи не одягнені, спостерігається невеликий спад ефекту, до -0,75 діоптрій. Підтримка тривалої корекції зору вимагає використання ОК-лінз кожну ніч або раз в 2 або 3 ночі. Зазвичай пацієнтів влаштовує режим носіння лінз ніч через ніч.

ОК–лінзи не мають обмежень за віком, підходять дітям і підліткам, що вельми актуально, адже до 18 років хірургічне лікування короткозорості проводитися не може. Такі лінзи підійдуть і дорослим, у яких з якихось причин контактна корекція неможлива або є протипоказання до оперативного втручання.

Як це працює?

ок-лінзиПри короткозорості світлові промені, проходячи крізь оптичні середовища очей, мають властивість концентруватися перед сітківкою. Для того щоб фокус потрапив на сітківку, необхідно «послабити» заломлення променів. Це досягається зміною форми рогівки, для чого необхідно зробити її більш плоскою. До речі, саме цей принцип і лежить в основі більшості хірургічних методик корекції зору. Ортокератологія також використовує його: жорсткі лінзи, придавлюючи рогівку, роблять її більш плоскою, так як провокують перерозподіл поверхневих шарів клітин, які, в свою чергу слабкіше заломлюють промені світла, і зображення фокусується на сітківці. Після вилучення нічних лінз рогівка протягом якогось часу може зберігати надану їй форму, і пацієнт бачить добре без будь-якої корекції. Але поступово рогівка вирівнюється до своєї первісної форми, і ОК-лінзи доводиться надягати знову.

Переваги ок-терапії

Нічна ОК-терапія має ряд важливих переваг по відношенню до інших способами коррекции зору:

• Перше і основне – днем пацієнтові не потрібна корекція взагалі, тобто він вільний від окулярів, лінз і будь-яких обмежень, які пов'язані з поганим зором. Варто нагадати, що в деяких випадках очкова або контактна корекція просто неприпустимі в силу роду діяльності пацієнта (пілоти, плавці, хокеїсти та ін), а хірургічне лікування відкладається із-за наявності медичних показань або особистого небажання. У таких випадках єдино можливим варіантом виявляються нічні лінзи.

• У цих лінзах рогівка очей не страждає від хронічного браку кисню, як при носінні контактних лінз постійно, адже вдень пацієнт знаходиться без них, і кисень має вільний доступ до рогівці. Разом з тим, не будемо заперечувати, що вночі при наявності лінз і закритих століттях гіпоксія посилюється. Але вдень нічна гіпоксія з лишком компенсуються вільним доступом до рогівці повітря і кисню. А також відмінним зором.

• Носіння контактних лінз значно снижает частоту мигательных рухів і погіршує сльозообмін, що стає причиною синдрому сухого ока. ОК-терапія зводить до мінімуму ризик виникнення синдрому сухого ока, так як лінзи в денний час відсутні, та фізіологічний механізм розподілу слізної рідини зберігається. Разом зі сльозою надходять поживні і бактерицидні речовини, що видаляються найдрібніші частинки пилу, мікроорганізми, продукти обміну.

• Застосування ОК-лінз практично не дає поштовху до розвитку алергічних проявів, крім того, зменшується ризик виникнення кон'юнктивітів та кератитів.

• З такими лінзами можна користуватися будь-якою косметикою і не побоюватися, що її частинки осядуть на поверхні контактних лінз.

• Немає потреби знімати лінзи при плаванні, або плавати, одягнувши захисні окуляри. В ОК - лінзах можлива швидкісна їзда на машині або велосипеді без побоювання, що лінзи «висохнуть» на вітрі.

• Відпадає необхідність у контейнері для лінз, а також потреба застосовувати зволожуючі краплі після спілкування з курцями друзями в замкнутому просторі.

Якщо з часом можливість хірургічної корекції стане досяжною, то варто просто припинити носити ОК-лінзи. Через деякий час, рогівка прийме вихідну форму і операція відбудеться.

Спосіб підбору ОК-лінз і можливі ускладнення

Підбором ортокератологических лінз повинен займатися тільки фахівець з ОК-терапії. В ході обстеження лікар проводить певні діагностичні процедури:

• кератометрию (вимірювання кривизни рогівки),

• кератотопографію (складання «карти» поверхні рогівки),

• з'ясовує всі протипоказання для застосування таких лінз.

Тільки після цього починається процедура підбору нічних лінз. Іноді перебирається не одна пара ОК-лінз, перш ніж вдасться досягти необхідного ефекту, і лінзи призначать для регулярного носіння вночі.

Остаточне поліпшення зору після першого застосування не настає. Необхідно близько двох тижнів, щоб міопія стала менше на 2-3 діоптрії.

У перший час пацієнта можуть турбувати різні розлади зору: засліплення від джерел світла, нечіткість і легке двоїння зображень. Нерідко такі побічні ефекти довгий час не проходять, тоді доводиться або підбирати інші ОК-лінзи, або зовсім відмовитися від ОК-терапії.

Даний вид контактних лінз розрахований на рік експлуатації, їх необхідно зберігати в дезінфікуючому розчині. Приблизно раз на півроку слід відвідувати офтальмолога з профілактичною метою.

Застосування ОК–лінз може викликати ускладнення, характерні для будь-якого виду контактної корекції: ерозія, набряк рогівки, гіпер - або гипокоррекция, ускладнення інфекційного характеру. При виникненні будь-яких неприємних симптомів нужнпро негайно звернутися до фахівця.

Вартість ок-терапії

Процедура ОК-терапії - досить витратний захід, вартість якого в окремих випадках може становити половину вартості процедури лазерної корекції зору. Це легко пояснити, адже в її ціну входить вартість спеціальних досліджень, час, витрачений фахівцем на підбір ОК-лінз, багаторазові відвідування лікаря на початковому періоді адаптації, які необхідні для отримання найкращого ефекту.

Проте всі ці витрати окупаються, адже ОК-лінзи розраховані на дуже тривалий термін використання, і вам не доведеться часто витрачатися на придбання нової пари лінз. Крім того, іноді хороша очкова оправа і якісні лінзи також коштують дорожче хірургічної корекції зору. А найголовніше, необхідно розуміти, що ортокератологія – це сучасний метод виправлення короткозорості, який дозволяє займатися улюбленою справою, яку було б неможливо з очкової або контактною корекцією.

Де пройти обстеження і підібрати нічні контактні лінзи

Сьогодні існує безліч державних і приватних медичних центрів, що надають послуги всебічного обстеження очей і підбору найбільш підходящої моделі контактних лінз. Враховуючи все викладене вище, настійно рекомендуємо довіряти процедуру підбору контактних лінз тільки професіоналам. Не варто також нехтувати процедурою попередньої діагностики і обстеження очей.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land - заклад з бездоганною репутацією, професійним підходом, прийнятними цінами і сучасним обладнанням. Його відмітна особливість - це турбота про пацієнта на всіх етапах процесу та щире бажання допомогти в будь-якій ситуації.