Все про зір
ru ua

Лікування хвороб очей

Лікування очних захворювань може в офтальмології здійснюється за допомогою різних методів і засобів. Тут наведені основні способи лікування та профілактики - як медикаментозні, так і фізіотерапевтичні та хірургічні. Більш детально з кожним з них Ви можете ознайомитися у відповідному розділі.

Краплі для очей

Лікування очних захворювань: очні крапліПрепарати у вигляді очних крапель діють місцево і застосовуються, як правило, для лікування і профілактики хвороб переднього відділу ока і оточуючих тканин очей. Наприклад, з допомогою очних крапель лікують кон'юнктивіти і кератити (инфекексплуатаційні та алергічні), так само за допомогою крапель лікують глаукому і проводять профілактику катаракти, закапувати при роботі за комп'ютером і т. д. Ці форми препаратів мають досить виражений ефект і можуть застосовуватися хворим самостійно.

Очні мазі

Мазь для лікування очейДаний вид офтальмологічних препаратів представлений, в основному, антибактеріальними ("Тетрациклінова мазь", "Флоксал", "Тобрекс"), противірусними ("Зовіракс", "Ацикловір") та протизапальними ("Гидрокортизоновая") або засобами для вік ("Демалан", "Демазол" тощо). Вони можуть закладатися в кон'юнктивальну порожнину (за віко), так і на носитися на поверкхность століття.

 

 

Вітаміни для очей

Лікування очних захворювань ТаблеткиТаблетки, капсули, таблетки і т. д. застосовуються людиною внутрішньо і доходять до тканин ока за допомогою кровотоку. Цей метод лікування ефективний при паталогическом процесі в глибоких тканинах ока (сітківки, судинах очного яблука). При застосуванні таблетованих форм при лікуванні очних захворювань слід пам'ятати, що препарати діють системно: не тільки на очі, але і на інші тканини і органи людського організму. У такому вигляді застосовують, в основному, вітамінно-мінеральні комплекси для очей для профілактики захворювань і антибіотики (при лікуванні запальних захворювань очей), судинні средста і т. д.

Гімнастика і вправи для поліпшення зору

Лікування очних захворювань ГімнастикаДані методи лікування і профілактики захворювань очей характеризуються досить вираженим ефектом при відсутності ускладнень (якщо вони проводяться правильно, звичайно). Так гімнастика для очей сприяє профілактиці розвитку короткозорості і зорового стомлення, покращує кровопостачання органа зору, знімає втому.

На сьогоднішній день існують як визнані офіційною медициною методики (гімнастика Аветисову), так і "нетрадиційні" - вправи по Бейтсу, Норбекову, пальмінг і т. д.

Фізіотерапевтичне та апаратне лікування

Лікування очних захворювань ФізіотерапіяФизиотерапевтиче і апаратне лікування досить давно і успішно іспльзуются в різних областях офтальмології.

Найбільшийшиї поширення набули прилади, які пацієнт може використовувати самостійно в домашніх умовах - вони покращують кровопостачання в тканинах ока, знімають зорову втому, зберігають зір.

Фізіотерапія широко застосовується при лікуванні запальних захворювань очей (УВЧ, Лазрное опромінення, Електрофорез) - при халязионах, ячменях, кератитах. Апаратне лікування застосовують при косоокості, амбліопії у дітей.

 

Ін'єкції(Очні уколи)

Лікування очних захворювань Очні уколиВид ін'єкції визначається лікарем, виходячи з діагнозу, стану очі і пацієнта. Ці маніпуляції повинні проводитися тільки досвідченим фахівцем, т. к. при неправильному виконанні можуть спричинити серйозні наслідки (гематома, занесення інфекції, проникаюче поранення очного яблука і т. д.).

Ін'єкції, залежнозалежно від місця введення лікарського речовини, можуть бути різними:

1) Парабульбарні - ліки надходить у навколишнє очне яблуко жирову клітковину ( в пространстово між глазницей і склери).

2) Субконъюнктивальные медикамент вводиться під слизову оболонку ока (кон'юнктиву).

3) Ретробульбарные - речовина вводиться за очне яблуко, глибоко в очну ямку.

4) Интравитриальные - ліки вводиться безпосередньо всередину очі (у скловидне тіло).

Хірургічне лікування (операції на очах)

Лікування очних захворювань ХірургіяЯк правило, хірургічне втручання на очному яблуці і придатковому апараті ока проводять тоді, коли медикаментозні та інші методи (консервативне лікування) не ефективні. Це виправдано, оскільки будь-яке оперативне вмешательство на очах несе в собі ризики. Так, наприклад, при виявленій у людини глаукомі, спершу призначають очні краплі, і тільки при високому тиску і триваючим зниження зору роблять антиглаукоматозную операцію. Така ж ситуація з катарактою: мутний кришталик ока міняють на искуственную лінзу, тільки коли зір людини значно погіршується і вітамінні краплі стають неефективними.

Клініки

Лікарня де лікують очіВибір медичного закладу, в якому пацієнт проводить діагностику і лікування захворювань очей відіграє велику роль у лікувальному процесі. Важливе значення має оснащення медичного центру, професіоналізм і ставлення до пацієнта співробітників, ціни.

 

 

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи, якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!