Все про зір
ru ua

ОПЕРАЦІЯ LASIK
лазерна корекція зору

 

Лазерна корекція зоруПроцедура лазерної корекції зору під назвою LASIK (абревіатура читається «лейсик», назва походить від англійського Laser-Assisted in SItu Keratomileusis) у всьому світі виконується вже близько 20 років і на сьогодні є, мабуть, однією з найбільш затребуваних операцій в офтальмології. Кількість проведених лазерних корекцій в світі досягло 15 мільйонів операцій, сама ж методика є високоточним безпечним методом корекції зору у пацієнтів з аномаліями рефракції (далекозорістю, короткозорістю і астигматизмом).

 

Можливості корекції зору з використанням методики LASIK дійсно вражають. Так, процедура дозволяє полностью повернути зір при міопії до – 15 діоптрій, гіперметропії до 6 діоптрій і астигматизмі до ± 3 діоптрій.

Протипоказання для виконання операції LASIK

Основними обмеженням для виконання операції є недостатня товщина рогівки (менше 440 мікрон), глаукома, катаракта, кератоконус, прогресуюча ускладнена короткозорість, герпетична інфекція очей. Операція LASIK не проводиться у хворих з аутоімунними захворюваннями, з первинними або вторинними імунодефіцитами, які страждають системними захворюваннями, негативно отражающимися на процеси загоєння. Не рекомендується виконувати LASIK годуючим і вагітним жінкам, особам, які не досягли 18 років, хворим на цукровий діабет, а також пацієнтам, які мають виражені зміни на очному дні, рубці оптичного відділу рогівки, хронічні або гострі захворювання очей, зміни сітківки, що вимагають виконання лазерної коагуляції.

Для проведення процедури лазерної корекції зору LASIK використовується специальный високоточний прилад мікрокератом, за допомогою якого можливо отсепарировать клапоть рогівки потрібної заданих параметрів. Використання сучасних моделей микрокератомов дозволяє звести до мінімуму ризик виникнення ускладнень при проведенні операції лазерної корекції зору LASIK і значно підвищити якість самої процедури.

Як виконується операція LASIK

lasikОперація Lasik не вимагає спеціальної підготовки і виконується амбулаторно, госпіталізація не потрібна. Корекція гостроти зору на обох очах проводиться в один день. Операція безболісна, вона проводиться під місцевим знеболенням (анестетик вводять у формі очних крапель, ін'єкції або загальний наркоз не використовуються). Буквально на наступний день після виконання операції LASIK пацієнт може повернутися до свого звичайного способу життя.

Після інстиляції анестетика і установки векорасширителя пацієнту необхідно сфокусувати зір на світної точки на дисплеї приладу, це допоможе відцентрувати положення очі. За допомогою микрокератома відділяється тонкий (не більше 130 – 150 мікрон) клапоть на поверхні рогівки, одна із сторін якого залишається прикріпленою. Отриманий клапоть тканини рогівки відгинається, що дозволяє лазерних променів впливати на глибші шари рогівки. За допомогою лазера частина тканин рогівки випаровується, завдяки чому формується нова її поверхню. Після цього відігнутий раніше клапоть укладається на своє місце, він фіксується за рахунок власного речовини рогової оболонки, колагену, тому накладення швів після виконання операції LASIK не потрібно. По закінченні операції очі промивають спеціальним розчином, після чого хворому закрапують протизапальний препарат для профілактики розвитку інфекційних осложнений. Якщо необхідно виконати корекцію на другому оці, її проводять відразу одномоментно.

Після операції Ласік

Що стосується післяопераційного (реабілітаційного) періоду, у випадку виконання процедури LASIK мінімальний: зазвичай через 1 – 2 години після операції пацієнт починає бачити добре, хоча протягом 3 – 5 днів (в окремих випадках трохи довше) після операції можливі незначні коливання гостроти зору. У більшості випадків побічні ефекти після операції обмежуються незначним дискомфортом і не вимагають призначення лікування. Для профілактики бактеріальних ускладнень протягом 1 – 2 тижнів після операції показано закопування протизапальних і антибактеріальних крапель.(Тобрекс Индоколлир та ін)

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги та піклування, якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!