Все про зір
ru ua

Контактні лінзи і пляж

Слід пам'ятати деякі нюанси і ніяких проблем з носінням лінз на пляжі не виникне. У офтальмолога можна проконсультуватися перед відпусткою, а деякі відповіді на популярні питання про носіння лінз у відпустці Ви знайдете в цій статті.

Купання в контактних лінзах

Під час купання в спокійній воді без хвиль використовувати лінзи можна, але пірнати не можна. При попаданні води в очі – негайно знімати лінзи і промивати їх, так як простір між рогівкою і оком – сприятливе середовище для розмноження бактерій, може статися бактеріальне інфікування очей. Попадання води в очі при купанні небажано, як з басейну, так і з відкритого водоймища. Використовуйте спеціальні захисні окуляри, плаваючи в лінзах. Купуйте якісні окуляри для плавання, перевіряйте наскільки герметично вони прилягають. Існують навіть окуляри для плавання з діоптріями.

Лікарі рекомендують опускати лінзи в розчин відразу після кожного плавання. Стежте, щоб контейнер не залишився під палючим сонцем, бережіть його від маленьких дітей. Можна замінити лінзи окулярами або запасною парою лінз.

Мінімум клопоту

Краще всього в плані відпускного варіанту, звичайно ж, лінзи одноденки, пляж в такому випадку не буде обтяжувати незручностями догляду за лінзами. Тому, вирушаючи у відпустку на пляжний відпочинок, купити лінзи одноденні буде дуже правильним рішенням, тільки проконсультуйтеся з офтальмологом, якщо раніше їх не купували, щоб підібрати підходящі. Не потрібно буде брати з собою розчин на пляж, змінювати його. Потрібно лише запасні одноденки і єдине, що буде обтяжувати – необхідність десь ретельно помити руки, щоб замінити лінзи. Якщо у Вас є прочки, не забудьте перевірити їх наявність в сумці зібраній, щоб випадково не забути вдома.

Заходи безпеки

Не засинайте в лінзах на пляжі, попередьте тих, з ким відпочиваєте, що якщо не знімали лінзи і задрімали – вас треба буде розбудити. Або відразу знімайте лінзи, якщо відчуваєте що можете задрімати під теплим, разморившим сонечком.

Навіть при застосуванні контактних лінз з УФ-захистом, не забувайте про сонцезахисні окуляри, лінзи захищають тільки рогівку. У солярії, до речі, теж не заборонено використовувати лінзи, перебуваючи в ньому потрібно закривати очі.

Рекомендується застосовувати спеціальні окуляри для солярію, зазвичай вони є в салоні.

Засмагаючи на піщаному пляжі, будьте уважні. Потрапляння піску – це причина незручностей і необхідності вийняти лінзи, промити їх, закапати спеціальними краплями очі якщо потрібно.

Перед поїздкою на море

Подбайте про повної комплектації всього необхідного перед відпусткою – лінзи, потрібну кількість контейнерів (в жаркому климаті краще міняти їх частіше), розчини, всі краплі, які порекомендує офтальмолог, окуляри та інші приналежності. Не скрізь можна буде докупити необхідне, і не факт, що відсутню Ви зможете знайти закордоном, саме тієї торгової марки, яка підходить. Тому рекомендуємо заздалегідь звернутися до інтернет-магазин Optic Land і замовити контактні лінзи, які необхідні саме Вам.