Все про зір
ru ua

як вибрати лінзиЯК ВИБИРАТИ ЛІНЗИ

Ще не забуто час, коли ніхто і уявити не міг, що з'явиться якась альтернатива очками. І люди зі слабким зором мали тільки два виходи – носити окуляри, або обходитися без них. Сьогодні все змінилося! Стрімко і успішно розвивається наука і медицина подарували «очкарикам» унікальну можливість значно покращити свій зір за допомогою зручних, безпечних, а головне, абсолютно непомітних контактних лінз.

Щоб визначитися у виборі, які лінзи підійдуть саме вам, потрібно слідувати певним правилам. Правда, варто усвідомити, що контактні лінзи, хоч і безпечний, але оптичний прилад, тому, за консультацією на тему як вибирати лінзи, необхідно звертатися до кваліфікованого лікаря-офтальмологу, ну а купити контактні лінзи ви завжди можете в інтернет-магазині Optic Land.

Загальна діагностика

підбору лінз, фахівець проведе доскональне дослідження органу зору за наступними параметрами:

• загальний стан очей,

• величина діоптрій,

• внутрішньоочний тиск,

• кривизна рогівки,

• периферичний зір,

• робота окорухових м'язів.

За підсумками діагностики буде призначений спосіб корекції зору, після чого можна приступити безпосередньо до підбору лінз, взявши за основу рекомендації офтальмолога і власні уподобання. Важливий момент: після підбору окуліст навчить надягати і знімати лінзи, розповість про правильному догляді за ними, дасть докладні рекомендації, а також призначить день наступної консультації.

На що звернути увагу при виборі

Сьогодні асортимент контактних лінз досить широкий, як у плані фірм-виробників, так і в плані призначення самих лінз. Вони можуть відрізнятися за матеріалом виготовлення, періоду носіння, дизайну та іншим нюансам. Нижче описані деякі з показників, що роблять носіння лінз більш комфортним.

1. Газопроникність лінз. Чим вище цей показник, тим краще в них очам.

2. Частота заміни лінзи. Коли заміна лінз відбувається досить часто, носіння стає більш безпечним, так як зменшується ризик виникнення ускладнень внаслідок інфекцій. Одноденні лінзи - ідеальний вибір.

3. Простота в обігу. Багато людей зробили б цей пункт першим і вирішальним. Приміром, супертонкі лінзи дуже комфортні при носінні, але абсолютно неприйнятні для тих, хто насилу ставить в око навіть товсті їх аналоги.

4. Стійкість до механічного пошкодження.

5. Вартість лінз у розрахунку на рік. Життєве спостереження: чим дорожче контактні лінзи, тим кращі показники вони мають.

Давайте розглянемо деякі найпоширеніші види лінзгідно з цими параметрами.

М'які і жорсткі лінзи

Контактні лінзи за способом їх виготовлення поділяють на м'які і жорсткі. Жорсткі лінзи виготовляються в невеликій кількості, продаються в спеціалізованих установах і застосовуються, як правило, у складних випадках. У м'яких контактних лінз, набагато більша популярність, тому нижче мова піде тільки про них.

Лінзи традиційні і планової заміни

Коли м'які лінзи тільки пробивали свій шлях на широкий ринок, їх асортимент був занадто малий і всім призначали наявні в наявності «традиційні лінзи», носити яких належало півроку - рік. Ці лінзи мають невисоку вартість (у розрахунку на місяць носіння), однак вимагають ретельного догляду, в т. ч. очищення з використанням специфічних ферментних таблеток. За сучасними показниками, такі лінзи не виправдовують очікування користувачів і не влаштовують офтальмологів а тому вкрай рідко призначаються новачкам.

Найбільш востребованы лінзи планової заміни, які мають термін носіння: два тижні, місяць, квартал. Контактним лінзам двотижневого і місячного носіння підійде догляд за допомогою багатофункціональних розчинів, для квартальних ж потрібна додаткова ферментна очищення. Лінзи планової заміни випускаються у величезній кількості, виготовляються з різноманітних матеріалів, що мають різні параметри вологовмісту і воздохопроницаемости. Детальніше, як вибирати лінзи планової заміни, вам повинен відповісти лікар-офтальмолог.

як правильно вибрати контактні лінзиГідрогель або силікон-гідрогель?

Гідрогель і силікон-гідрогель – це два основних види сучасних матеріалів для виготовлення м'яких контактних лінз. Лінзи з гідрогелю – гнучкі і м'які, вони легко пропускают кисень завдяки воді, що входить в структуру гідрогелю. Чим вищий відсотковий вміст води і тонше сама лінза, тим більше кисню вона здатна пропускати до рогівці. Правда лінза не може цілком складатися з води, адже чим вище в ній вмісту вологи, тим важче з нею управлятися.

Саме тому показник пропуску кисню гідрогелевих лінз не нескінченний. Безпечне носіння таких лінз в денному режимі становить 8-12 годин, або до 15 максимум, надовго закривати очі, а тим більше спати в гідрогелевих лінз категорично заборонено, внаслідок загрози гіпоксії рогівки.

Вирішити проблему сну в лінзах, покликані, створені трохи більше десяти років тому сучасні силікон-гідрогелеві лінзи. Пропуск кисню в силікон-гідрогелевих лінз здійснюється не через вологу, а завдяки присутності силікону. Чим більше процентний вміст силікону в лінзі, тим більше вони кислородопроницаемы. Щоправда, за першіподібні лінзи були досить жорсткими із-за наявності переважної кількості силікону, сьогодні силікон-гідрогелеві лінзи III покоління випускаються м'якими, і абсолютно «дихаючими».

Сьогодні у продажу можна знайти подібні лінзи продовженого денного носіння, безперервного шестисуточного носіння, двотижневого носіння і місячного носіння.

Одноденні лінзи

Одноденні лінзи – сучасний продукт, що стрімко набирає все більшу популярність. Слово «одноденні» роз'яснює все, вранці лінза одягається, а ввечері її знімають і викидають. Це найбільш гіпоалергенні і самі гігієнічні лінзи. Не секрет, що багато людей страждають алергією на компоненти розчинів для догляду за лінзами, для подібних людей одноденні лінзи стануть оптимальним варіантом, адже вони не вимагають взагалі будь-якого догляду.

торичні Лінзи і мультифокальні

Зовсім недавно в вільному продажу з'явилися торичні лінзи, успішно коригувальні астигматизм, які стали просто знахідкою для величезної кількості людей. Якість зору в таких лінзах найчастіше перевершує подібні параметри при очкової корекції зі спеціальними астигматичним лінзами.

варто відзначити, що подібні лінзи випускають в гидрогелевом і силікон-гидрогелевом варіантах, вони бувають щомісячної планової заміни або одноденними.

Мультифокальні лінзи – оптика здатна коригувати пресбіопію або вікову далекозорість. Вони мають три внутрішні зони, причому плавний перехід від однієї зони до іншої забезпечує хороший зір на різні дистанції. А це означає, що навіть при появі вікової далекозорості, користувачам не доведеться переходити на очкову корекцію, відмовившись від улюбленого аксесуара.

Лінзи з UV-фільтром

гарним захистом сітківки очей від шкідливого ультрафіолетового излучення служать лінзи з uv-фільтрами. Цей варіант особливо актуальний для носіння влітку і при тривалій роботі за комп'ютером. Варто відзначити, що дізнатися такі лінзи не складе труднощів, адже на утримання в оптиці подібної захисту вказує символічне сонечко або літери «UV» розташовані на упаковці товару.

Кольорові лінзи

Лінзи, що імітують колір очей особливо популярні серед молоді. Вони застосовуються, і для світлої, і для темної райдужки, можуть бути коррегирующими зір або простими. Кольорові, також як і звичайні контактні лінзи, які повинен підібрати офтальмолог. Крім того, в спеціалізованих салонах і оптиках передбачена спеціальна послуга - примірка кольорових лінз для досягнення оптимального результату.

Труднощі вибору

Як вибирати лінзи, в загальних рисах, мабуть, зрозуміло. Ну і наостанок, декілька загальних порад.

Треба пам'ятати, що необхідно підбирати не тільки самі контактні лінзи, а ще й відповідний їм розчин. Якщо ваші очі схильні до сухості, зверніть увагу на розчини для лінз, що мають у своєму складі зволожуючий компонент. А коли цього не досить, придбати спеціальні краплі для зволоження лінз.

Не варто скидати з рахунків, що на перших порах при звиканні до лінз ви можете відчувати деякий дискомфорт, який зникне в майбутньому. Як правило, для початку лінзи рекомендують надіти на кілька годин, збільшуючи час носіння з кожним днем. Власне детальну схему правильного звикання до лінзам повинен розповісти ваш офтальмолог, з яким ви виберете саме ті лінзи, в яких світ для вас заграє новими фарбами.