Все про зір
ru ua

як правильно одягати лінзиЯК ОДЯГАТИ ЛІНЗИ

Варто запам'ятати, що перш ніж доторкнутися до лінз, необхідно переконатися в абсолютній чистоті своїх рук. Тому перед установкою лінз ретельно вимийте руки нейтральним милом, добре промийте і витріть рушником, не залишає волокон.

Варто зайвий раз нагадати, що на шкірі рук також не повинно бути навіть слідів жирних косметичних засобів, мила, що містить крем або віддушки, а також лосьйонів або кремів. Взагалі, власникам контактних лінз краще користуватися косметичними засобами на водній основі, так як здатність таких коштів пошкоджувати лінзи значно менше.

Контактні лінзи встановлюють виключно до нанесення макияжа. При використанні лаків для волосся або інших аерозолів обов'язково прикриваю очі.

Дотримуйтесь наведених нижче інструкцій і обов'язково прислухайтеся до порад офтальмолога, що стосуються правил експлуатації лінз, їх установки і зняття, очищення та дезінфекції, а також зберігання.

Ніколи не перевищуйте часу носіння лінз, рекомендованого офтальмологом або зазначеного в рецепті. І тоді ваші контактні лінзи не будуть доставляти вам особливого клопоту.

Як правильно одягати лінзи

Щоб не плутатися в лінзах, виробіть звичку починати установку їх з одного і того ж очі (наприклад, правого).

Одягати лінзи найзручніше перед дзеркалом, нахиливши при цьому голову вперед і спрямувавши погляд у дзеркало далечінь:

1. Обережно вийміть з блістера контактну лінзу.

2. Починайте встановлення лінз завжди з одного і того ж очі, це допоможе вам у них не плутатися.

3. Огляньте контактну лінзу на предмет виглядимых ушкоджень, переконайтеся, що їх немає (відсутні розриви, лінза не морщить по краях). Якщо лінза пошкоджена або вам тільки так здалося, використовувати її не варто. Краще візьміть нову упаковку.

4. Переконайтеся, що внутрішня поверхня лінзи не вивернута назовні. Зробити це можна наступним чином: розташуйте контактну лінзу на подушечки вказівного пальця і уважно подивіться, чи не вивернута вона на виворіт. Вона повинна нагадувати піалу з краями, зверненими вгору. Коли лінза вивернута навиворіт, її силует нагадує тарілку з краями, загнутими назовні.

5. Пальцем лівої руки потягніть верхню повіку в бік брови, таким чином, щоб очей їм не прикривався, навіть коли ви моргнете.

6. Піднесіть лінзу до очей, розташувавши її на подушечки вказівного пальця правої (або лівої – якщо ви лівша) руки, і відтягніть середнім пальцем цієї руки на нижню повіку. Накладіть контактну лінзу під рогівку на склеру.

7. Переконайтеся, що лінза розміщена на оці, і заберіть палець. Опустіть погляд вниз для коригування розташування контактної лінзи на рогівці ока.

8. Закрийте очі, покрутіть ними. Моргніте.

9. При установці лінзи в ліве око повторіть всі маніпуляції знову.

Зазвичай контактні лінзи розташовуються на рогівці і вкрай рідко зміщуються в бік склери. Якщо це все-таки сталося, обережно перемістіть її в потрібному напрямку при відкритих століттях, регулюючи рух натисканням на край верхнього або нижнього століття.

Важливо: Якщо ви хочете промити контактні лінзи перед їх установкою, використовуйте тільки свіжий стерильний розчин. Якщо контактна лінза рухатися в оці перестала, закапайте в нього кілька крапель спеціального зволожуючого препарату. Використовувати для промивання контактних лінз, а також їх контейнера, водопровідну воду не можна!

як знімати лінзиЯк зняти лінзи

Першою завжди знімайте ту лінзу, з якої починали установку. Знімаючи контактні лінзи, дотримуйтесь правил гігієни, ті ж, що при надяганні.

Найбільш простим методом зняття контактних лінз є метод щипка, який допомагає уникнути дрібних травм рогівки. Вирішивши застосувати його, встаньте перед дзеркалом, як і при надіванні лінз, схиліть голову вперед, дивіться вгору:

1. Змістіть контактну лінзу вказівним пальцем вниз на склеру.

2. Обережно стисніть її великим і вказівним пальцями, а потім, потягнувши вперед, зніміть.

Отримати кваліфіковану пораду з цього питання Ви зможете отримати в нашому інтернет-магазине Optic Land!