Все про зір
ru ua

ФАКОЕМУЛЬСИФІКАЦІЯ
(видалення катаракти)

 

ФакоемульсифікаціяФакоемульсифікація (мікрохірургічне видалення катаракти з використанням ультразвуку) – сучасний, малотравматичний і найбільш надійний метод відновлення зору у пацієнтів з помутнінням кришталика.

Катаракта - захворювання, що супроводжується прогресуючим помутнінням кришталика, при якому людина поступово починає помічати, що зображення стають розпливчастими, ніби крізь запітніле скло.

Сьогодні для лікування катаракти існує безліч методик. На самому початку цього захворювання з нею борються медикаментозно, із застосуванням крапель, що містять вітаміни і мікроелементи. Така терапія здатна призупинити розвиток більшни, однак повністю вилікувати вона не може. Для того щоб позбутися від проблеми раз і назавжди необхідна операція.

Найбільш часто вживаним оперативним втручанням при катаракті є факоемульсифікація - безкровна 15-хвилинна процедура, яка проводиться з допомогою мікророзрізу і без накладення швів. Під час операції проводять видалення помутнілого кришталика, а на його місце в звільнилася капсулу вставляють імплантат — інтраокулярну лінзу (ІОЛ). На даний момент це самий безпечний і прогресивний спосіб, застосовуваний у світовій практиці. Дана методика детально відпрацьована, відрізняється мінімальним травмуванням і найбільш часто використовується в офтальмологічних центрах.

 

Як виконується факоемульсифікація

Факоемульсифікацію проводять з використанням ультразвукового зонда. Суть її полягає в раздрабливании мутного кришталика за допомогою ультразвуку, з наступним відсмоктуванням його частинок. В процесі операції руйнуєся тільки пошкоджений кришталик, інші галузі очі захищені від впливу ультразвуку за допомогою спеціальних розчинів. При цьому величина мікророзрізу для втручання складає всього 3 мм, що сприяє швидкому післяопераційному загоєнню, немає необхідності в герметизації швів, значно знижується ризик розвитку ускладнень.

Варто відзначити, що тільки видалення пошкодженого кришталика повністю відновити зір не може, кришталик – необхідний елемент для правильної фокусування зображень. Саме тому операція факоемульсифікації, як правило, включає в себе і імплантацію штучної інтраокулярної лінзи (ІОЛ).

Імплантація ІОЛ

Факоемульсифікація катарактиІмплантація штучного кришталика заслуговує окремого згадуютьня. ІОЛ вводять через виконаний раніше мікророзріз згорнутої в трубочку, а потім розміщують у капсулі належним чином. Самі лінзи виробляються з біосумісних м'яких матеріалів, що не вимагають заміни, і будуть служити все життя.

Штучні кришталики підбираються з допомогою спеціальної комп'ютерної програми строго індивідуально для кожного хворого, тому в ході операції можлива додаткова корекція короткозорості і далекозорості.

Більш детально з різними видами штучних кришталиків Ви можете ознайомитися у відповідному розділі нашого сайту (перейти в розділ "ІОЛ").

 

Переваги методики

Був час, коли дана операція була протипоказана пацієнтам зі зрілою катарактою, але удосконалення технології операції значно розширило коло її застосування. Сьогодні можливість бути прооперованими за даною методикою отримали хворі, які страждають щільною катарактою, підвивихом кришталика, дистрофією рогівки і ін Крім того, метод факоемульсифікації – найкраще рішення для пацієнтів із серйозними соматичними патологіями або з ускладненою катарактою, так як ризик розвитку після операції різного роду ускладнень мізерно малий. У методу немає обмежень за віком.

Безсумнівними перевагами даного методу є:

- можливість операції на початковій стадії катаракти,

- заміна прийшов в непридатність кришталика гнучкої інтраокулярної лінзою,

- відсутність спотворення зору в післяопераційному періоді.

Операція факоемульсифікація займає не більше 30 хвилин, не вимагає загального наркозу і проводиться під місцевою анестезією за допомогою крапель. Після процедури немає необхідності перебування пацієнта в стаціонарі, і після декількох годин, проведених під наглядом лікаря, йому можна вирушати додому.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте заботу про свій зір професіоналам!