Все про зір
ru ua

Кольорові контактні лінзиКОЛЬОРОВІ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

переваги, види, відгуки

Кольорові контактні лінзи – найдоступніший спосіб кардинально змінити імідж або приховати невеликі косметичні дефекти очей. Однак далеко не всім пофарбованим контактним лінзам це під силу.

Кольорові контактні лінзи бувають коригуючими (для людей з поганим зором) або без діоптрій (тип «plano»), призначені для тих, хто із зором проблем не має. При бажанні є можливість замовити кольорові лінзи навіть мультифокальні. В залежності від їх призначення, виділяють декілька видів кольорових контактних лінз.

Лінзи з індикаторною забарвленням

Злегка пофарбовані контактві лінзи, блідо-зеленого або блідо-блакитного кольору, добре знайомі людям, які носять їх для корекції зору. Найчастіше компанії, що виробляють таку продукцію, спеціально фарбують свої контактні лінзи для зручності використання – з цієї так званої індикаторної забарвленням лінзи краще помітні в дезінфікуючому розчині, їх простіше знімати і надягати, однак колір очей вони змінити не можуть.

Відтінкові лінзи контактні

Контактні лінзи засобів типу пофарбовані рівномірно, повністю, але інтенсивність забарвлення невисока і крізь них видно малюнок райдужки власника. Такі лінзи здатні лише посилити інтенсивність кольору, тому ідеально підходять для людей, що мають світлі очі.

Кольорові лінзи

кольоровими контактними лінзами колір очей можна змінити кардинально навіть у тому випадку, коли від природи вони мають насичений карий колір. Такі лінзи мають і другу назву - косметичні. Сьогодні можна легко придбати лінзи самих разных кольорів, від ніжно-смарагдового і фіалкового до сапфірового або медово-чайного. Кольорові косметичні лінзи мають характерна відмінність: на них наносять складний малюнок, що імітує радужку. Зона малюнка непрозора, тобто не має оптичних функцій. Для зору призначається тільки прозора незабарвлена центральна частина лінз, розташована безпосередньо напроти зіниці.

Crazy-лінзи

Сrazy-лінзи - карнавальні контактні лінзи, повністю виправдовують свою назву, адже в перекладі з англійської це слово перекладається як «божевільні». Такі лінзи теж відносяться до кольорових і відрізняються різноманітними цікавими малюнками, які розташовують у зоні рогівки. Сrazy-лінзи користуються величезною популярністю, адже надівши їх, ви в один момент можете отримати котячі або тигрові очі, а також вибрати будь-який вподобаний малюнок, від знака долара до футбольного м'яча.

Недоліки кольорових контактних лінз

кольорові лінзи відгукиУ залежності від часу доби і рівня освітленості, наша зіниця має властивість змінювати свою форму, звужуючись та розширяючись. Іноді може статися так, що розширившись, зіниця стане ширше нефарбованої зони лінзи, яка призначена для зору і з'явиться відчуття, що дивитися вам щось заважає.

Крім того, при занадто вільній посадці, лінзи можуть значно зміщуватися під час моргання, зіниця при цьому на деякий час закриває пофарбована їх частина, і зір на кілька секунд різко погіршується.

Цих недоліків позбавлені відтінкові контактні лінзи, так як пофарбовані вони рівномірно і абсолютно прозорі.

Носіння і догляд

Будь-які лінзи, навіть позбавлені діоптрій, варто купувати тільки після попереднього спеціального обстеження у офтальмолога, який допоможе їх правильно підобрать. Адже необхідно заздалегідь виключити можливі протипоказання, а також підібрати оптимальний їх дизайн, з огляду на кривизну рогівки і діаметр зіниці. Для цього радимо проконсультуватися з фахівцями інтернет-магазину Optic Land. Там порадять кольорові лінзи саме під Ваші вимоги.

Як правило, кольорові лінзи роблять з гідрогелевих матеріалів, що викликає необхідність замінювати їх кожен місяць. Останнім часом у продажу з'явилися одноденні кольорові лінзи, які дуже зручні, адже кольорові, а особливо crazy-лінзи, надягають ненадовго і не кожен день. Лінзи «одноденки» зовсім не вимагають догляду і після використання підлягають утилізації.

Кольорових лінз планової заміни потрібно таке ж уважне ставлення, як і будь-яким іншим контактним лінзам: потрібно дотримуватися режиму їх носіння, зберігати в свіжому розчині, необходимости застосовувати додаткові заходи з очищення. Повний перелік правил догляду за лінзами необхідно з'ясовувати в оптиці, де вони купуються.

Варто пам'ятати, що лінзи - предмет індивідуального користування, і передавати їх кому-небудь - означає порушувати правила гігієни. Крім того, будь-які лінзи підбираються виходячи з фізіологічних особливостей очей, тому підходять тільки вам і можуть бути абсолютно неприйнятні для іншої людини.

Де пройти обстеження і підібрати кольорові контактні лінзи

Сьогодні існує безліч державних і приватних медичних центрів, що надають послуги всебічного обстеження очей і підбору найбільш підходящої моделі кольорових контактних лінз. Враховуючи все викладене вище, настійно рекомендуємо довіряти процедуру підбору кольорових контактних лінз тільки професіоналам. Не варто також нехтувати процедурою попередньої діагностики і обстеження очей.