Все про зір
ru ua

БІОМІКРОСКОПІЯ ОЧЕЙ

Біомікроскопія переднього відрізка окаБіомікроскопія очей– це метод безконтактної діагностики захворювань ока, його середовищ і структур з використанням щілинної лампи. Щілинна лампа – це спеціальний офтальмологічний мікроскоп, що поєднується з освітлювальним приладом (створює промінь світла). Його використання дозволяє розглянути всі структури переднього відрізка ока під великим збільшенням, що дає лікарю інформацію для постановки точного діагнозу. Даний метод обстеження очей безконтактний і абсолютно безболісний.

 

Показання до обстеження

Біомікроскопія переднього відрізка ока показана при багатьох патологіях. Фактично, вона входить в стандартне офтальмологічне обстеження, поряд з перевіркою гостроти зору та оглядом очного дна.

Запалення кон'юнктиви (включаючи вірусні та алергічні кон'юнктивіти)

Патологія рогівки (кератити, ерозії)

Пухлинні утворення або кіста на кон'юнктиві або століттях

Травми на століттях

Набряки або запалення повік

Травма області ока

Аномалія будови райдужної оболонки

Запалення райдужної оболонки (увеїти та іридоцикліти)

Кератит

Склерит і Эписклерит

Дистрофічні зміни рогівки і склери

Глаукома

Катаракта

Гіпертонічна хвороба (для оцінки стану судин кон'юнктиви)

Ендокринні захворювання (особливо цукровий діабет)

Сторонні тіла в будь структур ока

Підготовка до оперативного втручання на очах

Післяопераційний огляд

Оцінка результатів лікування

 

Протипоказання до біомікроскопії

Біомікроскопія очі протипоказана при наступних станах:

Наркотичне чи алкогольне сп'яніння

Психічні захворювання, що супроводжуються агресивним або неадекватною поведінкою

Як проводиться біомікроскопія очі

Перед процедурою, якщо необхідно оглядати глибинні структури (скловидне тіло, кришталик), у очі закопуються краплі, що розширюють зіницю. У разі огляду рогівки (її пошкодження, запалення або невідома патологія), капають в очі спеціальний барвник. Після цього будь-які капають краплі, змиваючи барвник з неуражених ділянок (зміни на рогівці залишаються прокрашенние короткий час, дозволяючи її оглянути). Якщо необхідно видалення стороннього тіла, то перед оглядом закопуються краплі з анестетиком (зазвичай застосовується лідокаїн).

Пацієнт сідає перед щілинною лампою на стілець, встановлює підборіддя і лоб на спеціальні підставки. Лікар при цьому займає положення навпроти, з іншого боку лампи. Встановлюється необхідне освітлення і ширина пучка світлоа, після чого промінь направляється в досліджуваний очей і проводиться огляд необхідних структур.

Процедура абсолютно безболісна. Однак можливий дискомфорт і сльозотеча від пучка світла. Біомікроскопія очі займає близько 10-15 хвилин. Під час проведення процедури рекомендується якомога рідше моргати, що прискорить процес огляду і збільшить його якість.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!