Все про зір
ru ua

МЕТОД БЕЙТСА
Вправи для відновлення зору

Вправи Bates , за твердженням автора, спрямовані на такі захворювання очей, як короткозорість, далекозорість або астигматизм. За деякими заявами, при застосуванні методики Bates були отримані позитивні результати у пацієнтів з гіперметропією («віковою далекозорістю»).

Нижче наводиться кілька вправ по Бейтсу, які допоможуть Вам скласти уявлення про методикою.

ПАЛЬМІНГ

Пальмінг по Бейтсу

Бейтс стверджує, що тільки виключивши весь світло, що проникає в сітківку, можна досягти повного розслаблення очей. Для цього він розал спеціальна вправа - «Пальмінг» (від англ. Palm – «долоня»)

 

Вправа N 1

Погляньте на зображення або літеру в таблиці або книзі з зручною дистанції. Потім прикрийте очі і уявіть цей об'єкт. Ознакою успішного освоєння вправи є більш темний відтінок реального зображення. Повторюйте цю вправу, представляючи об'єкт у більш темному кольорі. Чим більш темним буде запропонований зображення, тим простіше його згадувати.

Вправа N 2

Уявіть палітру різних кольорів: зелений, жовтий, блакитний, червоний, білий та інші. Інтенсивність кольору має бути максимальною. Кожний колір уявляйте не більше однієї секунди. Тривалість вправи від п'яти до десяти хвилин.

Під час вправи можна подумки рахувати про себе до ста.

Це вправа Бейтс рекомендує робити у вільний час, обмежень на частоту немає. Пальмінг можна використовувати доачестве профілактики і зняття зорового стомлення, психічного напруги, перед сном.

СПОГАДИ

Бейтс передбачає тісний взаємозв'язок між людською психікою і станом зору. При нормалізації психічного стану зір людини нормалізується. При збудженому стані психіки очі не можуть розслабитися і знаходяться в постійній напрузі. На думку Бейтса, в процесі спогади психіка людини розслабляється, а зір при цьому поліпшується.

Вправа N 3

Подумки уявіть гарний квітка. Це буде один об'єкт. Далі розширюйте своє подання на деталях квітки – пелюстках, листах, стеблі. Уявіть повзаючих комах за представленим рослині, прослідкуйте їх шлях, чим вони займаються.

Метод Бейтса вправи для поліпшення зору

Виконання даного вправи по Бейтсу може тривати досить довго, не викликаючи напруження. Об'єкт, який Ви будете представляти, повинен знаходитися на такій відстані, щоб всі представлені об'єкти було видно чітко, без напруження. Це вправа Бейтс рекомендує поєднувати з пальмингом.

Вправа N 4

(з використанням таблиці)

Додайте таблицю Сивцева для перевірки зору перед собою, на відстані від трьох до 6 метрів у добре освітленому місці. Спокійно, без зусиль прочитайте видимі рядка. Подивіться на найдрібнішу букву, яку вдалося чітко розгледіти, зробіть це час пальмінг, поряд зі спогадами про цей об'єкт. Колір літери треба подавати якомога темніша. Розплющіть очі і подивіться на ту саму букву: вона повинна бути більш чіткою, ніж до виконання вправи. Повторите вправа, намагаючись розгледіти все більш дрібні літери. Приділяйте увагу якості виконання пальминга, тут від нього залежить багато чого.

Гімнастика по Бейтсу

Вправа N 5

(з використанням таблиці)

Як одна з вправ для відновлення зору методу Бейтса рекомендують згадувати дрібні чорні знаки: цифри і букви. Спочатку потрібно подивитися на велику букву вгорі таблиці, після чого необхідно представити букву менших розмірів, але більш темну. Після виконання цієї вправи, дрібні букви повинні бути видні більш чітко і насичено. Спогади проводяться при закритих очах, тривалістю близько хвилини.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якостейа, зверніться до інтернет-магазин Optic Land!