Все про зір
ru ua

Сенсор для хворих глаукомою

Сенсор для хворих глаукомою (новини офтальмології)Пропонований лікарями до імплантації в око, новий сенсор дозволить людям, що страждають глаукомою відстежувати внутрішньоочний тиск за допомогою камери смартфона.

Відомо, що глаукома розвивається із-за постійного скупчення рідини в камерах передніх очей. Ця рідина підвищує внутрішньоочний тиск і з часом пошкоджує зоровий нерв, що веде до сліпоти. Тому, пацієнтам з даними недугою необхідно постійно контролювати тиск, що можна зробити лише в кабінеті офтальмолога.

Новий пристрій - сенсор тиску, дасть можливість робити це самостійно. Його можна поместить в штучний кришталик, який встановлюється при хірургії катаракти. Сенсор працює як барометр. У ньому передбачено стовпчик з рідиною, піднімаються разом з тиском. Дані підйому рідини буде зчитувати камера смартфона, обладнана адаптером. На самому смартфоні особливу додаток стане фіксувати та обробляти дані.

З початку 90-х уже був розроблений ряд подібних пристроїв. В числі яких і контактні лінзи від компанії Sensimed. Такі лінзи оцінюють тиск аналізуючи викривлення рогівки. Цей пристрій стало єдиним, що отримав схвалення до використання. Однак носити його довго не можна, на відміну від нового сенсора, який може прожити в оці кілька років. Правда поки, він доступний лише тим, хто намічає операцію із заміни ураженого кришталика. Тому, у найближчих його планах розробників - отримати незалежний сенсор для имплантації у райдужну оболонку людини.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!