Все про зір
ru ua

Комп'ютерні окуляри

Комп'ютерні окуляриСьогодні життєвий уклад багатьох людей так чи інакше пов'язане з активним використанням комп'ютера. Незалежно від того, чим саме є комп'ютер - засобом чи комунікації з усім іншим світом, робочим інструментом або джерелом інформації при підготовці до занять, – існує високий ризик розвитку так званого «комп'ютерного зорового синдрому».

Під комп'ютерним зоровим синдромом розуміють комплекс патологічних симптомів, що виникають при регулярній, тривалій роботі на комп'ютері. Найбільш частими скаргами є головний біль, минуще зниження гостроти зору, двоїння, зниження працездатності, відчуття «піску», печіння або свербіж в очах, сльозотеча або навпаки, сухість очей, боль в плечах або шиї.

Описані симптоми знижують якість життя, а також підвищують ризик розвитку патологічних змін органу зору, що призводять до розвитку таких захворювань, як прогресуюча короткозорість, зміна прозорості кришталика (катаракта), різні дистрофічні зміни сітківки.

 

Комп'ютерні окуляри відгукиОднією з основних причин, що призводять до виникнення комп'ютерного зорового синдрому, є перенапруження акомодаційної системи, що виникає при тривалій роботі на близькій відстані. Слід також згадати шкідливі для очей промені синьо-фіолетового спектру, що випускаються монітором комп'ютера (варто зауважити, що промені ультрафіолетового спектру генерують всі без винятку монітори, незалежно від того, яка технологія застосовувалася при їх виготовленні). Як відомо, під впливом променів синьо-фіолетового спектру в тканинах очей відбувається посилене утворення вільних радикалів. Зображення на дисплеї за своїми характеристиками суттєво відрізняється від тексту на папері, оскільки воно складається з безлічі яскравих мерехтливих крапок. Це сприяє формуванню високої зорової навантаження і викликає швидке стомлення очей при роботі за комп'ютером.

Щоб уникнути виникнення комп'ютерного зорового синдрому, слід дозувати тривалість зорових навантажень і обов'язково робити перерви в роботі не рідше, ніж кожні 30-40 хвилин. Робоче місце повинно бути зручним, добре освітленим, оптимальним вважається розташування екрана на відстані 50-60 см від очей. Для боротьби з зоровим стомленням слід виконувати комплекс вправ, спрямованих на відновлення мікроциркуляції в тканинах ока і розслаблення окорухових м'язів.

Компьютерні окуляри – ефективний засіб для профілактики порушень зору при інтенсивній роботі за комп'ютером. Такі окуляри спеціально створені для того, щоб запобігти появі комп'ютерного зорового синдрому, використовувати їх можуть практично всі без обмеження. Звичайні окуляри для корекції зору не здатні захистити очі від негативного впливу випромінювання комп'ютерних моніторів, якщо їх скла не мають спеціального покриття. Крім того, окуляри для корекції короткозорості (і тим більше далекозорості) можуть викликати дискомфорт при роботі з комп'ютером, оскільки можуть виявитися надміру сильними чи слабкими і будуть спотворювати шрифт на екрані. Існує певне правило: для роботи за комп'ютером слід придбати окуляри з лінзами, оптична сила яких приблизно на 2 дптр менше, ніж в окулярах для повсякденного використання.

На скла комп'ютерних очок завдано багатошаровий інтерференційний фільтр, який вибірково поглинає промені синьо-фіолетового спектру, та безперешкодно пропускає інші світлові промені. Завдяки особливим оптичним характеристикам інтерференційного фільтра, комп'ютерні окуляри знижують зорове навантаження за рахунок підвищення роздільної здатності ока.

Для пацієнтів з хорошим зором, які не носять окулярів, існують комп'ютерні окуляри з неоптичними (без діоптрій) склом, але з інтерференційним напиленням. У разі порушень рефракції слід звернутися до окуліста, який допоможе підібрати окуляри для роботи на комп'ютері з урахуванням індивідуальної гостроти зору.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!