Все про зір
ru ua

Еметропія
визначення і ознаки

еметропія що цеЭмметропией називають нормальну рефракцію ока, при якій промені після заломлення збираються (фокусуються) на сітківці. Еметропія — вид клінічної рефракції, для якого характерна фокусування на сітчастій оболонці паралельних променів в стані спокою акомодації. Промені світла, відбиті від предмета, розташованого далі 5-6 м від ока, можна вважати близькими до паралельним. Віддалені саме на таку відстань предмети бачить ясно і без напруги акомодації эмметропический очей.

Око являє собою складну оптичну систему, яка об'єднають кілька прозорих середовищ, що пропускають через себе і заломлюючих світлові промені, з фокусуванням їх на сітківці. Заломлюючу силу ока звывают рефракцією і виражають в спеціальних одиницях - діоптріях. Основні преломляющие середовища в оці - рогівка і кришталик, саме вони володіють найбільшою силою заломлення, на відміну від склоподібного тіла і вологи передньої камери, які світлові промені заломлюють слабо. В залежності від місця фокусування променів після заломлення прийнято розрізняти декілька видів рефракції.

За даними різних офіційних джерел, еметропія зустрічається у 30-50% випадків людської популяції.

Эмметропический очей найбільше пристосований до сприйняття зовнішнього середовища. Чіткість зору в нескінченність в межах від нескінченності до 1,5 м відбувається без напруги акомодації з глибини клінічного фокуса. Зір на більш близькі відстані вимагає аккомодативного посилення. При эмметропии якісь зорові патології відсутні, за винятком проблем пресбиопического характеру. Так, особи у віковій групі 40-45 років зазвичай відзначають деяке утруднення при читанні, потребує пресбиопической корекції.

З-за локалізації заднього головного фокуса в оптичній системі ока на сітківці, при эмметропии гострота зору дорівнює 1,0, а іноді і вище 1,0. Люди мають нормальний зір - эмметропы добре бачать і поблизу, і вдалину. Наприклад, для читання на звичайній відстані в 30-33 см, эмметропу достатньо лише невеликої частки і акомодації і конвергенції. Іншими словами, эмметропический очей при читанні довгий час здатний функціонувати без будь-якої втоми.

Отже, эмметропическая рефракція являє собою деяку ідеальну рефракцію за пропорційності заломлюючої сили очі і довжини його осі. Нерідко эмметропию називають нульовою рефракцією, при цьому відхилення від неї у бік надлишку або нестачі переломлюваності створює аметропию.

Эмметропическая рефракція, як всяка норма, теоретично повинна зустрічатися частіше інших рефракцій. Однак, вершиною биноминальной кривий є не емметропія, а гіперметропія, силою 0,5 Д, а тому, за фізіологическую норму треба було б взяти саме її. Відштовхуючись від цього, невеликі коливання можливості заломлення поруч з нульовою рефракцією не можна вважати фактором нерозмірності оптичної системи ока і довжини осі. Оцінювати це правильніше, просто як біологічний різновид пропорційності, яка обумовлюється зрушеннями в задньої головної площини.

Можливість якихось змін оптичних елементів очі здатна спричинити за собою і зрушення в задньої головної площини, з переміщенням головного фокуса. Якщо, задня головна площина проходить більше кпереди — більш кпереди (від сітківки), зсувається і головний фокус. І навпаки, коли головна задня площина трохи зрушена назад — назад від сітківки зміщується і головний фокус очі. Аметропії, що розвиваються від зміни положення задньої головної площини, але лежать в межах 2,00, відомий радянський офтальмолог А. В. Дашевський визначив, як оптичні (а не осьові) аметропії або оптичні різновиди эмметропии, які пропорційні міопії і гіперметропії. При цьому англійська офтальмолог Арнольд Сорсби, вважає сумірною эмметропией відхилення від эмметропии в одну й іншу сторону до 4,00, тобто все, що лежить за межами коливань рефракції ± 4,00 - це справжня аномалія рефракції.Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!