Все про зір
ru ua

Як захистити очі влітку?

як захистити очі

Офтальмологи попереджають: літня пора – небезпечний сезон для здоров'я Ваших очей. Ультрафіолетове випромінювання може викликати ураження очей. Для того, щоб захистити свої очі, потрібно виконувати кілька рекомендацій фахівців. По-перше, необхідно користуватися сонцезахисними окулярами, які допоможуть захистити очі від несприятливого спектру сонячного випромінювання. Нехтування цією порадою, може викликати такі захворювання очей, як пошкодження сітківки і, навіть, катаракту.

У сонячну погоду найбільш підходящими вважаються окуляри, максимально закривають очі: як від сонячного світла, так і від інших несприятливих чинників, наприклад, вітру і пилу. Обов'язковим є використання сонцезахисних окулярів при відпочинку на водоймах або заняттями водними видами спорту, оскільки світло, що відбивається від води, багаторазово усаливается.

Окуляри захистять очі від алергенів, які можуть потрапити на слизову оболонку, викликавши запалення. Часто це буває пилок рослин, тоді говорять про таке захворювання, як поліноз. Очі при цьому червоніють і сльозяться, можуть бути слизові виділення, при приєднанні інфекції, що переходять у гнійні. У цьому випадку, крім носіння сонцезахисних окулярів, рекомендують застосовувати протиалергічні краплі і таблетовані препарати, а так само антибактеріальні краплі в профілактичних цілях.

Захист очейПо-друге, відомий спосіб захистити свої очі від сонця є наявність у раціоні достатньої кількості каротиноїдов: лютеїну і зеаксантину. Вони містяться в таких продуктах, як чорниця, морква, диня або шпинат. Користь цих продуктів для очей давно відома. Лютеїн і зеаксантин, вступаючи з продуктами, накопичуються в сітківці ока – захищаючи її природним чином, фільтруючи найбільш несприятливу синю частину спектру видимого світла. Вони є своєрідним біологічним фільтром від надмірного світла.

Як захистити очіПроте вживання в їжу таких продуктів для сучасної людини недостатньо, щоб захистити свої очі. Це пов'язано з постійно зменшуваним вмістом вітамінів і мікроелементів у продуктах харчування (див. статю «Потрібно приймати Вітаміни (Бади) для очей?»), із-за застосування селекції, добрив і нових технологій вирощування. Так для того, щоб отримати з їжею необхідну дозу лютеїна і зеаксантину (5 мг і 1 мг, відповідно), людині необхідно з'їдати щодня до 1 кг моркви, півкіло червоного перцю або близько двох кілограмів персиків. Робити це кожен день дуже проблематично. Тому були розроблені й успішно застосовуються спеціалізовані вітамінно-мінеральні комплекси, що містять лютеїн і зеаксантин. Прийом таких препаратів дозволяє захистити очі від надмірного сонячного світла, так і від підвищених зорових навантажень.

Уважне дбайливе ставлення до клієнта на всіх етапах – це своєрідна «візитна картка» першокласного інтернет-магазину Optic Land! Довірте турботу про свій зір професіоналам!