Все про зір
ru ua

Сіпається око – що робити?

Сіпається окоУ деяких з нас час від часу виникає питання: сіпається око – що робити? Такий синдром отримав назву гіперкінезу, або нервового тику.

Гиперкинез завжди виникає раптово, при цьому іноді він проходить швидко, а іноді триває кілька діб. Бувають і важкі випадки, коли людина навіть не відчуває поява у нього нервового тику. Існує кілька видів нервових тиків, але фізіологічний механізм їх виникнення один і той ж: це короткочасне мимовільне скорочення однієї м'язи або групи м'язів, що виникає в результаті їх одномоментної активації. Зазвичай гиперкинез є результатом збоїв у роботі центрів головного мозку, що відповідають за регулювання тонусу і рухи м'язів. Він виникає внаслідок непроизвольногпро скорочення м'язів очниці, в результаті нервового напруження. Крім того, нервовий тик може вказувати на наявність атеросклерозу, захворювань ЦНС та виниклих ускладнень при черепно-мозкових травмах. Локалізуватися твк може не тільки в області повік, але і в будь-якій з м'язів обличчя. Зазвичай під час сну він пропадає, а при хвилюванні, навпаки, посилюється.

У вас періодично сіпається око? Що робити? В тих випадках, коли око сіпається вже тривалий час, обов'язково зверніться до невропатолога. Основна функція медичних препаратів, що використовуються в лікуванні гіперкінезу, полягає у відновленні нормальної роботи всієї нервової системи. Крім ліків лікарі призначають різні фізіотерапевтичні процедури і масаж. У разі якщо твк носить непостійний і нетривалий характер, подолати його допоможуть профілактичні засоби.

 

Сіпається око – що робити?Чому ж все-таки сіпається око? Причини гіперкінезу вельми різноманітні. Він може бути наслідком депресії, стресів, напруженого ритму роботи, втоми, недосипання, слабкості організму після перенесених тяжких захворювань чи операцій. Зустрічається і генетична схильність організму до нервових тиків. Іноді гиперкинез виникає через нестачу магнію, знижує збудливість нейронів. Поповнити запаси магнію в організмі можна, додавши в свій раціон якомога більше житнього хліба, риби, чорниці, чорної смородини, вишні, гороху, квасолі, горіхів, бананів, кавунів і шоколаду. Ще однією причиною нервового тика може бути авітаміноз, зазвичай виникає у весняний період.

 

Якщо у вас почав сіпатися око:

1) спробуйте для початку з'ясувати і усунути першопричину виникнення даного синдрому,

2) більше відпочивайте, в тому числі і протягом робочого дня. Якщо поспати не вдається, то хоча б відкиньтеся на спинку стільця, закрийте очі, і посидьте в такому стані 15 хвилин,

3) постарайтеся поменше нервувати. Для заспокоєння випийте настойку валеріани, глоду або пустирника, або відвар ромашки. Якщо ці засоби не допомагають, краще всього звернутися до лікаря,

4) зведіть всі негативні емоції до мінімуму,

5) постарайтеся отримувати позитивні емоції: сходіть в клуб, театр, спілкуйтеся з цікавими людьми, займайтеся улюбленою справою,

6) по можливості скоротіть споживання кави та чаю,

7) накладайте компреси з подрібненими листям герані,

8) уникайте таких впливів на око, як вітер, попадання холодної води та ін,

9) поміняйте режим робочого дня,

10) поменше сидите за телевізором і комп'ютером, більше гуляйте,

11) поморгайте протягом хвилини, зазвичай це допомагає,

12) із зусиллям закрийте очі, вдихніть, видихніть, а потім відкрийте очі. Виконайте 5 підходів.

Як ви вже зрозуміли, для того, щоб викреслити нервовий тик зі свого життя, вам необхідно зробити своє життя різноманітніше, виключити з неї все негативне, а також стежити за своїм здоров'ям.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги та піклування, якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!