Все про зір
ru ua

Вкусили в око – що робити?

Якщо мошка вкусила в окоПрогулюючись влітку на природі, особливо неподалік від водойм, ми часто ризикуємо опинитися покусаними різними комахами (комарами, слепнями, осами, мошками). Найбільш небезпечними для людини вважаються мошки, так як вони не тільки кусають, залишаючи сліди на шкірі, але й можуть завдати серйозної шкоди дихальним шляхам, слуховому і зоровому сприйняттю.

Багато хто з вас погодяться, що найнеприємнішим укусом мошки є укус в око. Сам момент укусу відчути неможливо, а виникли неприємні відчуття ми приймаємо за смітинку, випадково потрапила в око. А вже через кілька хвилин очей починати свербіти і сльозитися. Так починається запалення, що супроводжується сильним набряком очі і почервонінням. Відомі випадки, коли подібні укуси викликали алергічну реакцію, запаморочення, задишку і біль у грудях. Нерідко після укусу підвищується загальна температура тіла.

Якщо відразу ж не почати вживати якісь заходи, набряк протримається кілька днів (можливо, навіть тиждень), а місце укусу буде постійно свербіти. Потрібно постаратися не розчісувати очей, щоб уникнути подальшого розповсюдження інфекції і появи хворобливих виразок.

Як тільки ви переконаєтеся в тому, що причиною хворобливих відчуттів в оці є укус мошки, відразу починайте діяти. По-перше, постарайтеся стримуватися від розчісування століття – це може привести до деструкції слизової оболонки ока.

Зазвичай для лікування укусів медицина рекомендує використання протизапальних засобів, що зменшують свербіж і запобігають розвиток набряків. У нашому випадку такий крем наноситься на область навколо укушеного очі. Потім потерпілому треба прийняти антигістамінний препарат (наприклад, кларитин або супрастін), запивши його великою кількістю води.

Крім того, існують і народні методи лікування укусів мошки в око. Для зняття набряку і зменшення запалення на місце укусу потрібно докласти зріз сирої картоплі. Також добре допоможуть і молоде листя черемхи, які потрібно розім'яти, а потім прикласти до вкушеного століття.

Слід пам'ятати про те, що навіть якщо лікування принесло очікуваний ефект, а симптоми укусу зникли, все ж необхідно нанести візит до лікаря, який зможе визначити, що у вас немає алергічної реакції на укус. Підступ полягає в тому, що така реакція може протікати безболісно і непомітно, проте її наслідки можуть бути дуже плачевними.

Виїжджаючи на природу або в місця, де очікується скупчення комах, обов'язково візьміть з собою репеленти (у вигляді аерозолів або кремів), що допомагають відлякувати комах.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги та піклування, якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!