Все про зір
ru ua

Сверблять очі - що робити?

Сверблять очі що робитиДосить часто люди задаються питанням: «Чому у мене сверблять очі і що з цим робити?». Треба сказати, що свербіж в очах відноситься до тим самим симптомів, які хоча б раз у житті, але все-таки турбували практично всіх людей, причому навіть здорових.

 

Перш ніж робити які-небудь дії для усунення свербежу, необхідно з'ясувати причину його появи. Причина, внаслідок якої сверблять очі (один або обидва), може носити як місцевий, так і загальний характер. Більшість очних захворювань супроводжуються сверблячкою і набряком повік. Свербіж в кон'юнктиві або шкірі повік виникає в результаті подразнення нервових окончкомпаній.

Причини свербіння в очах:

1. Поява почервоніння і свербежу в очах може бути відповідною реакцією на пил, дим, пилок, хімічні суспензії, аерозолі, пральні порошки, шерсть і т. д.

2. При запальних захворюваннях очей (вірусний, алергічний, демодекозний або бактеріальний блефарит, ячмінь, мейбомит і т. д.) свербіж супроводжується почервонінням і набряком очей. Якщо ж сверблять куточки очей (найчастіше – зовнішні), це говорить про наявність кон'юнктивіту Моракса-Аксенфельда.

3. Дуже часто опухають і сверблять повіки при алергічних реакціях. З'являється почервоніння очей і сльозотеча, все це супроводжується нежиттю та закладеністю носа.

4. Ще однією причиною очного свербіння може бути реакція, викликана харчовими продуктами, причому не завжди вдається з'ясувати, якими саме. Наприклад, у деяких людей очі починають свербіти після вживання шоколаду.

5. Реакція на декоративну косметику, особливо на неякісну – очі починають свербіти, червоніють, появляются набряки навколо очей.

6. Почервоніння і свербіж в очах можливі при недосипанні, хронічної втоми очей, а також при гіповітамінозі.

7. Свербіж в століттях з'являється при комп'ютерному синдромі та синдромі сухого ока.

8. Нераціональне носіння контактних лінз, як і неправильно підібрані окуляри, також можуть викликати свербіж і почервоніння очей.

9. Крім того, свербіж у віках або навколо очей може бути одним із симптомів загальних захворювань організму, наприклад, діабету, глистній інвазії, захворювань печінки або побічних дій лікарських засобів.

Що робити якщо сверблять очі?

Лікування проводиться виходячи з причини, що викликала скарги. У ряді випадків необхідно лише усунути подразник (косметику, пил і т. д.), а в інших випадках - необхідно детальне обстеження і призначення тривалої медикаментозної терапії, яка може включати антибактеріальні (Альбуцид, Левоміцетин, Ципромед), протиалергічні (Кромогексал, Опатанол®, Лекролін) та протизапальні (Дексаметазон) кошти, противодемодекозные препарати (Демалан, Блефарогель) і т. д.

Конкретну схему лікування призначає тільки лікар-офтальмолог (іноді із залученням суміжних фахівців, наприклад, алерголога або ендокринолога). Самолікування може призвести до небажаних результатів. Тому, якщо у Вас сверблять очі, кращим рішенням буде звернення до фахівця - це дозволить швидко і ефективно вирішити проблему.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги та піклування, якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!