Все про зір
ru ua

Міфи про зірМіфи про зір

У статті приводяmься найпоширеніші міфи про зорі, які сприймаються всерйоз не тільки дітьми, а й дорослими. Так само, наводяться коментарі лікарів-офтальмологів до них.

1. «Якщо сидіти близько до телевізора, то зір погіршає».

Немає переконливих даних за те, що перегляд телевізора на близькій відстані істотно впливає на зір. Сидіти краще там, де зручно, але, як і при будь-яких зорових навантаженнях на близькій відстані, рекомендується робити перерви і стежити за освітленням. Однак це досить поширений міф про зір, який розповідають батьки дітям.

2. «Читати в темряві очень шкідливо для очей».

Недостатнє освітлення веде до швидкого зорового стомлення, але великої шкоди це не завдає. Набагато небезпечніше надмірне освітлення, шкідливу сітківку ока.

3. «Гімнастика для очей може повернути зір».

Гімнастика для очей спрямована, в першу чергу, для підтримки тонусу очної м'язи. За допомогою вправ можна зняти спазм акомодації (так само в цій ситуації рекомендується застосування спеціальних крапель), але повернути зір людині з високим або середнім ступенем короткозорості вправи для очей не можуть.

4. «Часте заняття сексом (чи мастурбацією) веде до зниження зору, аж до сліпоти».

Офіційна медицина таких випадків не зафіксувала.Це один з міфів про зір, за допомогою якого батьки намагаються маніпулювати дітьми.

5. «Якщо носити окуляри, зір буде погіршуватися».

До зниження зрения може призвести тільки використання неправильно підібраних очок або контактних лінз. Тому підбирати окуляри або контактні лінзи) потрібно тільки у лікаря-офтальмолога.

6. « Щорічно перевіряти зір до 40 років не потрібно».

Після сорока років щорічна перевірка зору є необхідністю, оскільки саме в цьому віці найбільш висока вірогідність розвитку такого грізного захворювання очей, як глаукома. Однак, вік хворих глаукомою постійно зменшується, тому немає ніяких гарантій, що ця підступна хвороба не наздожене людини до 40 років. Крім того, існує і безліч інших безсимптомно протікають захворювань очей, які може діагностувати тільки фахівець.

7. «Якщо носити сонцезахисні окуляри, то Сонце не заподіє шкоди очам».

Ультрафіолет сонячного світла може зашкодити не тільки сітківку ока, але і кришталик і рогівку ока. Сонцезахисні окуляри повинні бути з 100% захистом від ультрафіолету, інакше можна серйозно пошкодити очі. Тому використання сонячних окулярів не завжди може захистити наш зір. Для захисту очей від ультрафіолету лікарі-офтальмологи рекомендують спеціальні комплекси в лютеїном і зеакзантином.

8. «Якщо є морква, то зір покращиться».

У моркві міститься вітамін А, який необхідний для підтримки зору, але велика кількість вітаміну А може призвести до гипервитаминозу з такими проявами як: проблемами зі шкірою (підвищений ороговіння), порушення роботи шлунково-кишкового тракту і психіки. Крім того, гострота зору залежить від багатьох факторів, а не тільки від надходження достатньої кількості вітаміну А з їжею.