Все про зір
ru ua

Метод Бейтса
Вправи для очей, поліпшення зору без очок: погляд офтальмолога.

Поліпшення зору без окулярів по методу БейтсаВ останні роки відзначається підвищення уваги до методу Бейтса, який обіцяє поліпшити зір без окулярів. Методика рекомендується для позбавлення від окулярів пацієнтам з короткозорістю, далекозорістю, астигматизмом та іншими очними захворюваннями. Інформація за методикою Бейтса пишеться і поширюється в середовищі інтернет непрофесіоналами, що допускають безграмотні описи та коментарі. Все це призводить до негативного ставлення до цього методу відновлення зору з боку професіоналів, багато з яких навіть не вникали в суть методу.

Однак, справедливо таке ставлення? Давайте поглянути на вправи Bates очима лікаря-офтальмолога, але без упередженого ставлення.

 

Бейтс гімнастикаСуть методу Бейтса – підвищення гостроти зору за допомогою тренування очних м'язів, що здійснюють фокусування. Якщо в оці є м'язи, значить, їх можна натренувати за аналогією із заняттями в тренажерному залі. Так само справи йдуть і з очними м'язами: одні люди тренують їх, шляхом гімнастики для очей, зміни зорового режиму, а інші дивляться весь день в екран монітора, не даючи своїм очам працювати в різних режимах», позбавляючи їх природного тренування.

 

Порівняння вправ для очей, які використовуються в методі Бейтса, із заняттями в тренажерному залі цілком доречно: вправи потрібно проводити на регулярній основі, до занять бажано приступати після консультації з лікарем.

Проте, варто чітко представляти можливості методу: м'язи тіла можна натренувати до впределенного рівня: як неможливо постійно збільшувати вагу гантелі до величезних цифр, оскільки неможливо за допомогою вправ для зору відновити короткозорість високого ступеня. Не можна обіцяти людині, яка користується окулярами -6.0, що він буде 100% бачити вдалину з допомогою методу Бейтса. В даній ситуації максимально можливий результат – зменшення короткозорості на 1-2 діоптрії, але окуляри людині все одно знадобляться.

За аналогією зі спортивною системою, у вправах для очей важливий поступовий і системний підхід. Якщо непідготовлена людина приходячи в тренажерний зал починає працювати з максимальними вагами – ні до чого, крім травми і болю, це не призведе. У всіх методиках вправ для очей, в тому числі і по Бейтсу, діє той же принцип.

Метод Бейтса можна рекомендувати при міопії слабкого ступеня (до -3.0 діоптрій) і в якості профілактики для осіб, що зазнають зорові навантаження на близькій відстані (школярі, студенти, менеджери тощо).

Резюме: Мметод Бейтса не є панацеєю і, в більшості випадків, не позбавляє людину від окулярів, він не володіє тим «чудодійним ефектом, який приписують йому затяті прихильники. Однак він може бути рекомендований при порушеннях зору (короткозорості і далекозорості) слабких ступенів і у складі комплексу профілактичних заходів для людей, що зазнають зорові навантаження на близькій відстані. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!