Все про зір
ru ua

ВІТАМІНИ ДЛЯ ЗОРУ: як вибрати?

Вітаміни для зоруОчі відчувають щоденну навантаження, і щоб допомогти їм впоратися з негативним впливом без негативних наслідків, необхідно приймати вітамінні комплекси, розроблені спеціально для протективного дії на очі. В даний час на вітринах аптек зустрічається величезна кількість різних засобів, призначених для підтримки здоров'я очей. Про те, чи потрібно брати вітаміни для зору і на що слід звернути увагу при їх виборі і піде мова в даній статті.

 

Чому необхідно приймати вітаміни для зору?

Один з найбільш небезпечних негативних факторів — яскраве світло, він руйнує світлочутливі клітини органа зору і може привести до сліпоти: крім природного сонячного світла, на очі сучасної людини впливають і штучні джерела освітлення – монітори комп'ютерів, екрани телевізорів і телефонів, планшетів, світло фар і лампи в приміщеннях. Все це веде до незворотних змін у сітківці і зниження зору. Крім природних механізмів обов'язково потрібно користуватися сонцезахисними окулярами, оптичними окулярами і контактними лінзами.

Існують природні механізми захисту людського ока від дії надлишкового освітлення — це каротиноїди лютеїн і зеаксантин (ізомер лютеїну, що утворюється в сітківці). Вони являють собою природний фільтр, здатний затримувати переважну частину агресивних променів і нейтралізує вільні радикали.

Однак основна проблема здоров'я очей зводиться до тому, що наш організм не здатний самостійно виробляти лютеїн, тобто в структурах ока його кількість цілком залежить від надходження з їжею. У той же час навіть сама збалансована дієта не здатна забезпечити достатній вміст лютеїну в організмі, а, значить, прийом лютеїну для зору стає життєвою необхідністю, інструментом для підтримки здоров'я очей в умовах щоденних надмірних навантажень на зір.

Крім лютеїну, до складу якісних вітамінів для зору входять антиоксиданти, антоцианідіни, вітаміни А, Е, С, мікроелементи. Всі зазначені компоненти сприяють підтримці хорошого зору і допомагають очам протистояти агресивним факторам навколишнього середовища.

На що необхідно звернути увагу при виборі вітамінів для зору?

В першу чергу слід пам'ятати, що якість і безпека вітамінного комплексу повинні бути підтверджені клінічними дослідженнями. Потрібно звертати увагу на сировину, використовуване при виробництві викларата, оскільки лише стандартизовані субстанції гарантують наявність корисних активних речовин у складі вітамінного комплексу. Крім того, важливо знати, в якій формі містяться активні речовини (наприклад, більшість коштів містять лютеїн у вигляді ефіру, а не у вільній формі), адже для правильного засвоєння організмом ефір лютеїну повинен легко перетворитися у вільний лютеїн, а це неможливо без достатнього вмісту в раціоні жирної їжі. При цьому важливо і кількість активних речовин. Багато недорогі (але широко розрекламовані) препарати з екстрактом чорниці містять значно менше антоціанів, ніж вимагає норма добового споживання цих речовин, встановлена Інститутом харчування РАМН.

Варто звернути увагу і на стандарти виробництва (міжнародний GMP - «Good Manufacturing Practice», система менеджменту якості ISO 9001 і т. д.). Перевагу варто віддавати вітамінам, у виробництві яких використовуються виключно стандартизовані субстанції і звободный лютеїн, вироблений за сучасної технології мікрокапсулювання. Така технологія забезпечує легку засвоюваність і збереження активних властивостей протягом всього терміну придатності