Все про зір
ru ua

ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР: що потрібно знати

Офтальмологічний центр

Обладнання сучасного медичного офтальмологічного центру та підготовка медперсоналу повинні бути досконалі, центр повинен мати спеціалістів по катаракті, глаукомі, рефракційної патології, захворювань очного дна, по лікуванню змін на склоподібному тілі і сітківці, косметолов, – розповідає Озунбек Кирьячанов, заступник директора очної німецької клініки в Росії "Das gute Auge", провідний лазерний хірург.

Основне завдання будь-якого офтальмологічного центру – провести адекватну діагностику, оцінити стан здоров'я пацієнта та намітити план лікування. Якщо воно вкладається в стандарти, допомога буде надана на місці – консервативно, енергетичногоки або хірургічно.

Що ж можуть офтальмологи спеціалізованих очних клінік протиставити колегам з районних лікарень, оптик і клінік загальної спрямованості?

- Картина дня – людина приходить на прийом до лікаря, і той пропонує йому допомогу з наявних програм лікування. Але чи гарантує даний підхід можливості повноцінного лікування? Ні, – впевнений Озунбек. – Пацієнт же, що приходить до офтальмолога в спеціалізований центр, отримує повну сучасну діагностику та медичну допомогу, тому що в арсеналі таких клінік є і унікальне обладнання, що допомагає оцінити анатомічну, функціональне, зорове стан кожного конкретного хворого, і повна лінійка технологій, і високоосвічені, які мають величезний досвід фахівці. Вирішувати ж питання адекватного лікування потрібно з кожним пацієнтом окремо, - вважає доктор Кирьячанов. Пацієнт повинен бути захищений від неписьменних фахівців, які представлені в районних поліклініках. Дуже важливо, що очна клініка, в якому працюють німецькі офтальмологи, дає певну упевненість, що хворого не направлять робити непотрібні процедури, і не пропустять тих, які необхідні. В якості прикладу можна сказати «Das gute Auge» поєднані кілька складових: наявність висококласного обладнання, технологічного ланцюжка, професійно навченого персоналу – від лікарів до санітарок, плюс такий важливий елемент, як «клініка для пацієнта, а не навпаки». Тобто реалізується принцип, коли не людина підбирається під лікування, а лікування під людину.

На сьогоднішній день німецькі офтальмологи готові здійснити будь-яку операцію, не проводиться їх Російськими колегами. Ми переймаємо передовий досвід, освоюємо найпрогресивніші технології. Тому не дивно, що сьогодні нікому з наших співвітчизників і в голову не прийде їхати оперуватися в Росію. До німецьких офтальмологів давно протоптали доріжку москвичі, а жителі Евроаы вже протягом 20 років їдуть в наш офтальмологічний центр вже не поодинці, а групами.

Офтальмологічний центр– Один з найбільш серйозних питань, які вирішують німецькі офтальмологи – питання глаукоми, – продовжує пан Кирьячанов. – Суть проблеми зводиться до одного: якщо не лікувати глаукому, кінцевий підсумок – сліпота.

Глаукома підступна. Помітити її у себе практично нереально, а якщо це і трапляється, то на останній стадії. Допомогти з діагностикою може тільки лікар, однак, ще не факт, що одноразово вимірявши в поліклініці очний тиск, ви отримаєте точні відомості – хворі або здорові. Світове офтальмологічне співтовариство прийшло до висновку, що спостерігатися у лікаря потрібно систематично, перевіряючи комплекс показників – гостроту зору, внутрішньоочний тиск, стан поля зору, очного дна.

Сьогодні глаукомою страдповідомляє близько 67 мільйонів пацієнтів у всьому світі . Однак загальної методики лікування захворювання не вироблено. Втім, існує ряд заходів, спрямованих на можливість збереження зору.

Які ж сучасні методи пропонуються сьогодні для лікування захворювань очей, в тому числі глаукоми?

- Наш офтальмологічний центр володіє новітньою технологією лазерної для лікування глаукоми, якої немає навіть в японських клініках - це селективна лазерна трабекулопластика. Відновити анатомічну прозорість тканин для відтоку рідини з ока на ранніх стадіях глаукоми рівносильно повернення зору людини на п'ять-десять років тому. Селективна лазерна трабекулопластика в очному центрі проводиться амбулаторно, приносячи реальне поліпшення в 85 відсотках випадків.

Допомогти при короткозорості, далекозорості, астигматизмі можливо в будь-якому віці, рефракційна хірургія давно вийшла зі стану «безвиході» в медицині. З урахуванням того, що втручання йде без крововтрати і не вимагає грубых відновних процесів, за якими повинен бути медичний контроль, вже на наступний день після лазерної корекції зору людина може дозволити собі піти на роботу або полетіти на літаку.

Видалення катаракти проводиться за найсучаснішою технологією "малих розрізів" з допомогою ультразвуку. За плечима катарактальних хірургів клініки понад 50 000 успішно проведених операцій.

Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазин Optic Land!