Все про зір
ru ua

Маленькі і великі зіниці

Маленькі і великі зіниціРозмір зіниці в людини може варіювати залежно від індивідуальних особливостей. В одного індивідуума цей показник відрізняється при різному освітленні, стан організму, в залежності від впливу різних лікарських препаратів. Однак, варто пам'ятати, що є фізіологічні норми розміру зіниці.

В залежності від цього розрізняють мидриатические (широкі), середні і вузькі (міоз) зіниці. Широкими вважаються зіниці, якщо їх діаметр більше 4 мм. Вузькі зіниці - дещо розмите поняття. Деякі вчені вважають, що міоз настає при діаметрі зіниці менше 1,5 мм, інші – 2,5 мм.

Якщо оцінювати величину зіниць в однакових умовах, розмір їх зазвичай більше у жінок, ніж у чоловіків. Від віку також може залежати розмір зіниці. У новонароджених діаметр його, як правило, менше 3 мм. Цікаво, що навіть в умовах недостатньої видимості, діаметр зіниці новонародженого рідко перевищує 5 мм. Пов'язано це з недорозвиненістю м'язи, яка відповідальна за розширення зіниці. До 2-5 років розмір зіниці поступово збільшується і зберігається на рівні 4-5 мм до 10-річного віку. Після цього розмір зіниці змінюється незначно і лише після 60 років поступово зменшується до 1-1,5 мм.

Існує науково обґрунтоване співвідношення між розміром зіниці і рефракцією очного яблука. При далекозорості є схильність до зменшення діаметра зіниці. У таблиці представлені дані про співвідношення розміру зіниці в нормальних умовах і рефракцією ока. Якщо Ваш зір вимагає додаткової уваги і турботи . Якщо Ви цінуєте продукцію найвищої якості, звертайтеся в інтернет-магазін Optic Land!